Opublikowano Jeden komentarz

Trimino do egzaminu po klasie 8

Chyba nie znam nauczyciela czy ucznia, który by kochał trimino 🙂

Jeśli jesteście ze mną od jakiegoś czasu to wiecie, że mam już Triminko dla klas 4-6 na słówka, na reakcje językowe do egzaminu po 8 klasie czy phrasal verbs. Wszystko jest tutaj 🙂

Obiecałam sobie już jakiś czas temu, że stworze jeszcze słownictwo na podstawie repetytorium do egzaminu po 8 klasie (ja korzystam i pracuje z wyd. Pearson, to nie jest lokowanie produktu) i oto jest.

135 stron, 14 rozdziałów

Podzielone na 5 zestawów:

Zestaw 1

Zestaw 2

Zestaw 3

Zestaw 4

Zestaw 5

Jak się w to bawi?

Drukujemy, laminujemy wycinamy i taki bałagan zabieramy do szkoły. Tam prosimy pierwszą grupę uczniów na lekcji, lub na dyżurze przed lekcjami aby podzielili to na kolory 🙂 potem próbujemy ogarnąć kategoriami 🙂

Następnie dzieci układają 3 różne wzory w zależności od ilości trójkątów – wyjdzie nam duży trójkąt, gwiazda lub sześciobok.

Uczniowie w trakcie nauki/ powtórki mogą oczywiście notować słówka w zeszycie których nie umieją, ewentualnie tworzyć z nimi zdania.

Drugi pomysł -> (w mniejszej grupie) wybieracie kilka trójkątów z zestawu i układacie koło słówkami do dołu. Potrzebujecie pionków i kostki do gry. Ustawiacie pionki w dowolnym miejscu i rzucacie kostką. Każdy gracz decyduje w którą stronę iść o tyle pól ile wyszło z kostki. I następnie odwraca trójkącik i albo tłumaczy słówka albo układa zdania. It’s up to you 🙂 (ten pomysł jest zaczerpnięty z Bloga Karoliny z Mówię Ci, z którą miałam okazję pracować na półkoloniach we Wrocławiu 🙂

3 pomysł? Małe trójąciki wrzućcie do kopert, usiądźcie w kole, włączcie aplikacje Gorący Ziemniak i grajcie w gorące kopertki.

Macie swoje pomysły na wykorzystanie trimino? Dajcie znać 🙂

UPDATE! Tutaj jest wszystkie moje trimino jakie powstało i znalazłam na komputerze:) Do książek na których pracuje: Junior Explorer 4, Junior Explorer 5 oraz Brainy 6.

Materiały są darmowe ale będzie mi bardzo miło jeśli korzystając z tych materiałów postawisz kawę:)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie buycoffeeto-btn-primary.png

Enjoy

Miłych ferii!!

Ja się pomalutku pakuję i lecę!!

1 komentarz do “Trimino do egzaminu po klasie 8

  1. […] Trimino – bezpłatne 14 rozdziałów na słownictwo. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *