Opublikowano Dodaj komentarz

Sentence creator – paski i kolumny

Mam już w swoim zestawie rozsypankę puzzle dla klas 1-3 (tutaj) oraz 4-6 (tutaj) a teraz chciałabym zaproponować materiały, dzięki którym nasze dzieci (od klasy 3 do 8) nauczą się konstrukcji zdania bez dużego bałaganu i chaosu.

Ja przygotowałam dla klas 5 i 6 na present simple, present continuous i past simple.

Jest tez zestaw dla klasy 4 na to be oraz have got. Jest to na tyle uniwersalne, że można zrobić co się chce – modalne, have to, to be going to, used to. Co chcecie:)

Można tez samemu przygotować paski – mogą być cieńsze i dzieci same mogą zrobić swoje paski ołówkiem lub kredkami. Mogą napisać same – u mnie klasa 4 tak właśnie zrobiła:)

Jedyne co trzeba zrobić samemu to te ramki. Ja polecam z jednej kartki A3 – technicznej, jakiś kolor i wycinamy długi pasek a potem nożykiem docinamy okienka. Ja mam przygotowane na 5 – 5 części zdania: Subject – verb – object – place – time.

Cały plik jest tutaj wystarczy wydrukować w kolorze lub na białej karce a dzieci mogą pokolorować.

Następnie dzieci układają swoje zdania w głowie po polsku (po zapoznaniu się z materiałem) mówią zdanie na głos i reszta klasy musi ułożyć u siebie w zestawie to zdanie, i tak dalej. Można to robić w parach lub trójkach:)

Dajcie znać czy Wam się podobał pomysł:)

Enjoy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *