Opublikowano Dodaj komentarz

Christmas contest or lesson

Kocham Święta. Chociaż uważam, że pojawienie się Mikołajów czekoladowych w sklepach w październiku jest przesadą…

Pracuję w szkole katolickiej więc obchodzenie świąt jest dla mnie wyjątkowo ważne i się do tego przykładamJ Jako wychowawca co roku przygotowuje dzieciom klasowy kalendarz adwentowy, w którym mają wykonać 24 zadania (wysłania kartki do kogoś z rodziny, wykonanie łańcucha świątecznego,  spędzenie czasu z rodzeństwem, czy pomoc mamie lub tacie). W tym roku postanowiłam zrobić coś z dla wszystkich moich uczniów (nie tylko tych których uczę) a mianowicie przygotowałam konkurs Christmas Contest dla uczniów 4-8 szkół podstawowych.

karta dla uczniów
karta z naklejkami

Na podobnej zasadzie do kalendarza adwentowego powstał ten konkurs. Celem tego konkursu/ zabawy jest nauka angielskiego, poznanie tradycji Bożonarodzeniowych w Polsce i Wielkiej Brytanii.  Mam nadzieję, że konkurs będzie również bodźcem i zachętą dla Waszych uczniów do jeszcze większego pokochania języka angielskiego i motywacji do nauki.

W konkursie znajduje się 10 quizów, które możesz przeprowadzić jako konkurs w Twojej szkole. Zadania do wykonania to prace plastyczne, nauka wierszyków i piosenek oraz oglądanie filmów czy odpowiedzi na pytania związane ze świętami.

BONUS

Chcecie wykorzystać te materiały na lekcji bo nie możecie zrobić konkursu?

Zróbcie pracę w grupach. Wybierzcie zadania, które uczniowie mogą zrobić na lekcji przedświątecznej a mianowicie quizy nr 1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 więc lekcje można przeprowadzić w klasach gdzie dzieci jest od 5 do 24:)

Podzielcie uczniów na grupy i metodą stacji możecie wykonać te zadania jako lekcja kulturowa przed świętami.

Mam nadzieję, że pomysł się Wam podoba, dajcie znać będzie mi bardzo miło:) link do sklepu jest tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *