Opublikowano Dodaj komentarz

Książeczka interaktywna i Bingo

3 formy czasownika i bingo z pepco

Wychowawca przedmiotowiec (zawsze) ma ciężej bo to „moje” dzieci i chce się im ułatwić zadanie. Ja jestem bardzo związana emocjonalnie z wszystkimi dziećmi w mojej szkole (mała, około 120 dzieci, szkoła podstawowa) więc postanowiłam uprzyjemnić wszystkim ten cudowny moment uczenia się 3 form czasownika. Tutaj muszę wspomnieć mojego Bartusia, który stwierdził, że “w publicznej szkole dzieci nie muszą uczyć się trzech form czasownika” (śmiałam się przez pół godziny:))

Nie wiem, czy Wam mówiłam, ale jestem wychowawcą obecnej klasy 5b:) i dotarliśmy do momentu, kiedy moje dzieciaczki muszą stanąć przed trudnym zadaniem a mianowicie przejść przez 3 formy czasownika:)

I tym oto sposobem stworzyłam książeczkę interaktywną na 3 formy czasownika wraz z grą w bingo z wykorzystaniem tej cudownej maszynki z pepco:)

Książeczka jest dostępna w sklepie à z rozpędu stworzyłam 13 plansz 8 czasowników w każdej daje nam 104 czasowniki i 416 ruchomych elementów.

Cała książeczka w pdf -> 15 zł

Ja mam na rzepy.

Poziom czasowników od A2 do B2

Ja również mam na rzepy. Wtedy jedna osoba dostaje jedną planszę z odrzepowanymi kartami i muszą je dopasować. Mogą robić parami. Później pary podają sobie karty dalej.

Zabawa na bingo również jest prosta. Rozdajemy dzieciom czasowniki, które chcemy poćwiczyć, przy wersji polskiej są napisy, i robimy sobie karteczki z wybranymi numerami.  W zestawie są karteczki z numerami od 1 do 104 więc można sobie je po prostu wyciągnąć.

Karteczki wkładamy do słoiczka i wyciągamy po kolei. Jeśli mamy mocniejszą grupę to bierzemy czasowniki do 90 i bierzemy naszą maszynkę i losujemy z maszynki. Ja robiłam z grupą dorosłych. Uwierzcie mi, była taka cisza i napięcie, kto pierwszy wygra w bingo, że nawet ja się nie spodziewałam:)

Miłej zabawy:)

Link znajdziecie tutaj SKLEP
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *