Opublikowano Dodaj komentarz

Easter Grammar Escape Room

Moim małym marzeniem od kilku lat było stworzenie własnego Escape Rooma. Nie wiedziałam czym to się je, jak to się robi ani od czego zacząć. Trafiłam na fb Agnieszki Iwanickiej Pani z klasą i przed świętami Bożegonarodzenia okazało się, że on stworzyła taki Escape Room. Kupiłam od niej jej wersję w pdf, grałam z dziećmi, które oczywiście zakochały się w takiej wersji lekcji świątecznej więc długo się nie zastanawiałam i postanowiłam zrobić wersję Easterową już sama. Pomysł ukrycia cyferek niewidzialnym mazakiem jest podpatrzony od Agi, ale można zamienić ten sposób, jeśli nie mamy takiego specjalnego pisaka na lampę UV zakreślając w sposób w miarę widoczny dla uczniów kolejne cyfry do kodu w quizach.

Jeśli chcielibyście stworzyć swój to nie ma problemu, mogę zaproponować warsztaty, spotkanie na fb na żywo jakby to zrobić tylko dajcie znać, czy tutaj, czy na fb:)

W moim Escape Roomie znajdziecie 9 quizów które doprowadzają grupę do pudełka z kłódką na 3 cyfry.

Aby rozwiązać zagadki, uczniowie muszą wykazać się znajomością podstawowych słówek związanych z wiosną, świętami Wielkanocnymi oraz czasami – present simple i past simple. Jest też piosenka (nie wielkanocna)  dni tygodnia i miesiące, quiz o Wielkanocy oraz krzyżówka.

Ja mój Escape Room zamierzam zrobić na całym piętrze pierwszym w szkole – tam tez pochowam zagadki i wskazówki jak i zmyłki:)

Kupując Easter Grammar Escape Room w sklepie, otrzymujesz zestaw dla nauczyciela jak i ucznia.

Plik w pdf à 30 zł

Zapraszam do sklepu

Link znajdziecie tutaj SKLEP

Agata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *