Opublikowano 2 komentarze

Koło z Ikei – wheel of fun

zabawa na półkoloniach

Dzisiaj zapraszam na wpis o moim ukochanym kole fortuny! Za niecałe 80 zł (79,99) w jednym z moich ulubionych sklepów meblowych
➡️ Ikea
➡️ jest narzędzie, które będziemy wykorzystywać cały rok i się nie znudzi. Jeśli nie macie w pobliżu Ikei, no problem – wystarczy kręcący się wskaźnik, ewentualnie butelka – musi się kręcić:)

Pod to koło fortuny powstał zestaw 24 gier, zabaw i pomysłów dostępny tutaj ➡️ ponad 150 stron pdf zabaw i pomysłów GOTOWYCH do wydrukowania i laminowania:)

Poniżej przedstawiam 7 pomysłów na gry i zabawy utrwalające słownictwo jak i gramatykę:)

1.Cyferki wiadomo – dzieci pojedynczo podchodzą do koła i kręcą i muszą powiedzieć cyfrę, liczbę, która wypadła po angielsku:

2.Przyczepiamy czasowniki nieregularne i ćwiczymy 3 formy czasownika (skąd je wziąć? – tutaj mam książeczkę rzepową na te czasowniki – gorąco polecam – 13 stron 8 czasowników na stronę od poziomu A2 do B2, uwielbiam)

3. Można doczepić również przymiotniki – i te stopniujemy albo czasowniki różnych aktywności i ćwiczymy czasownik can/can’t.

4. A może chcemy poćwiczyć liczbę mnogą? Nie ma problemu, na kartkach zapisujemy rzeczowniki i doklejamy do koła i kręcimy:) Jak doklejamy? najlepiej na magiczną gumę, którą również można przyczepiać dekoracje do ścian nie niszcząc ani dekoracji, ani ścian.

5. Istnieje teoria, że dzieciom wprowadzamy maksymalnie 6-8 obrazków na lekcji (zależy od wieku dzieci i trudności słówek) Mamy 6 obrazków? Nie ma sprawy. My robiliśmy na stworki morskie.

Dzieci kręcą kołem i jeśli wypadną liczby: od od 1 do 4 muszą powiedzieć crab, starfish było od 5 do 8, jellyfish od 9 do 12, fish od 13 do 17, octopus od 18 do 21, tortoise od 22 do 24. Obrazki z liczbami można przyczepić lub narysować na tablicy i podpisać. Dzieciaki kręcą, w zależności jaki numerek wypadnie mówią słówko – moja rada? Młodszym dzieciom należy rozpisać liczby 1,2,3,4 – CRAB / 5,6,7,8 – JELLYFISH… itp. Itd.

6. Pytania – mamy 24 pytania albo 48 albo 96:) Dziecko kręci kołem i pod cyferką, liczbą kryje się jedno pytanie i musi na nie odpowiedzieć;) What’s your favourite, How are you? How old are you?… itp. 30 pytań znajduje się tutaj  

7. Alphabet game i koło fortuny – Najnowszy pomysł. Na tablicy piszemy liczby od 1 do 24. I do nich NIE PO KOLEI dopisujemy literkę do cyferki (wiem, że liter jest 26 więc możemy odpuścić X oraz Q). Dzieci kręcą kołem i podają dowolne słówko na te literkę. Możemy zrobić na pisanie, jedna osoba podchodzi a cała klasa zapisuje słowo na te literkę. Itp. Itd. 

Bonus 🎉

➡️ Nauczyciel kręci kołem, wypadnie parzysta – jest kartkówka, wypadnie nieparzysta – nie będzie kartkówki:)

➡️ Jeśli macie do 24 dzieci w klasie to kręcimy kołem i ten numerek który wpadnie to do odpowiedzi… albo szczęśliwy numerek:) osoba z danym numerkiem nie jest pytana 🙂

Mateusz Grzywiński zrobił nawet filmik na youtube jak grać;) zapraszam ➡️
https://youtu.be/MNDOzWEjubc

https://youtu.be/MNDOzWEjubc

miłej zabawy 🙂 ❤️ ❤️ ❤️

Agata

2 komentarze do “Koło z Ikei – wheel of fun

  1. you are really a good webmaster. The site loading speed is amazing. It seems that you’re doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterpiece. you’ve done a magnificent job on this topic!

  2. Yes! Finally someone writes about keyword1.|

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *