Opublikowano 3 komentarze

Bingo reakcje do egzaminu 8-klasisty

Dominika z Funglish podzieliła się grą bingo na proste reakcje językowe dla klas 3-5. Ja w tym roku uczę klasy od 4 do 8 więc postanowiłam zrobić coś dla starszych dzieciaczków. Możecie śmiało wykorzystać dla klasy 7, 8 a i 1 liceum sobie przypomni co nieco:)

W zestawie jest 36 stron. Już tłumaczę jak gramy. Drukujemy na kolorowych kartkach. Są 4 zestawy po 9 stron. W jednym zestawie są 3 strony z ramką przerywaną (drukujemy je na jeden kolor) i te po wydrukowaniu i zalaminowaniu wycinamy a pozostałe 6 stron z tego zestawu drukujemy na inny kolor (te kartki z całą ramką, ich nie wycinamy).

te wycinamy

Następne zestawy robimy tak samo.

Na tych kartkach z całą ramką odpowiedzi, reakcje się powtarzają – rozdajemy uczniom, można im dać na ławkę, na grupę dwu lub trzy osobową lub przy mniejszych grupach pojedynczo (można też wydrukować podwójnie:))

tych nie wycinamy

I jak gram ja. Czytam zdanie, pytanie z plansz z przerywaną linią, które mam wycięte w kupce w ręce i uczniowie, którzy mają reakcję do mojego zdania mówią na głos (zazwyczaj krzyczą) i ja daje im moją kartkę (Dominika gra na zakrętki – wtedy więcej dzieci może wygrać. Cały jej wpis jest tutaj). Wygrywa ten uczeń lub grupa która ma pierwsze 3 reakcje językowe pod rząd pionowo lub poziomo i krzyczą BINGO. Ja gram aż do wykorzystania wszystkich karteczek, żeby każdy mógł zdobyć 3 pod rząd (w miarę możliwości oczywiście).

Materiały w pdf do BINGO znajdują się tutaj🙂

Update:

Do dnia dzisiejszego powstało kilka wpisów do E8. Zbiór materiałów jest tutaj.

Materiały są darmowe, jednak jeśli podobają Ci się moje materiały i chętnie z nich korzystasz, możesz wesprzeć moją pracę i postawić mi kawę.

Enjoy

3 komentarze do “Bingo reakcje do egzaminu 8-klasisty

  1. Dead indited subject material, Really enjoyed looking through.

  2. […] zestawów na akcja reakcja do egzaminu 8 klasisty. Jak to wygląda? Cały wpis o tym zestawie jest tutaj więc serdecznie […]

  3. […] Bingo reakcje – darmowe 4 zestawy po 9 stron na reakcje językowe do gry w klasie. Jest też wersja online. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *