Opublikowano Dodaj komentarz

English Language Day

Kwiecień to mój ulubiony miesiąc, mam urodziny, jest wiosna i świat wygląda lepiej. Drzewka i kwiatki pachnął i trochę łatwiej się wstaje rano (no chyba, że leje jak teraz a ja muszę iść ze Szpilką).

Kwiecień to też miesiąc w którym obchodzimy English Language Day.

Na instagramie zapytałam, jaki materiał by Wam się przydał i właśnie ten Dzień pojawiał się często.

A że ja lubie spełniać takie marzenia (Colour Coding na Patryka wyszedł super:)) to spełniłam i swoje – szczególnie ta planszówka jest bardzo fajna i nadaje się dla uczniów już od 4 klasy.

Także powstał zestaw, który wykorzystasz jeśli w swojej szkole organizujesz 23 kwietnia ELD, albo chciał*byś przybliżyć kulturę krajów anglojęzycznych, pobawić się słownictwem oraz rozwiązać zadanie z hasłem.

W tym zestawie znajdziesz:

  • Grę planszową o krajach anglojęzycznych: Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii. Jest też wersja online – 4 pdfy z quizem, który można wykorzystać na lekcjach online.
  • Colourful bricks with a code – spelling – moje ulubione klocki z kolorowaniem oraz z uzupełnianiem literek i szukaniem hasła.
  • Listen and sing – piosenka z lukami do uzupełnienia ale w troszkę innej wersji:) jest element zaskoczenia;)
  • Writing picture scrabble – TO JEST HIT – nauka pisania w sposób bardzo przyjemny – to zadanie zrobi Wam nie jedną lekcję.
  • Vocab – country matching – Tu jest kolejne zadanie kulturowe – 25 słów pasujące do 5 różnych krajów + karty obrazkowe z małym wyjaśnieniem. Następnie uczniowie sami mogą dopisać swoje skojarzenia z tymi krajami.
  • Be creative – 2 zadania na kreatywność, możesz wybrać, które zrobią Twoi Uczniowie, albo oni sami wybiorą…
  • Vocab coding – małe kodowanko – znowu troszkę kulturówki.
  • Napis English Language Day – który można wykorzystać na gazetkę.
  • 15 ciekawostek o języku angielskim – również można wykorzystać jako gazetkę albo jako ciekawostki przeczytać na lekcji.

Ten materiał można wykorzystać na lekcjach w klasach od 4 do 8 SP ale również w liceum – szczególnie zadania kulturówkowe.

Mam też urodzinowy kod:) z hasłem birthday36 jest -36% na prawie wszystko w sklepie, do niedzieli, do moich urodzin, 7 kwietnia 2024.

Cały zestaw znajdziesz w sklepie.

Enjoy

Agata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *