Opublikowano Jeden komentarz

Collect all – game

Collect all game powstała już ponad rok temu jednak po powrocie do lekcji stacjonarnych w szkole trochę o niej zapomniałam a to źle:) Dzieciakom bardzo się podoba i działa od 3 do 8 klasy SP, a myślę, że i w liceum będzie mega fun:)

W zestawie jest 14 plansz, 10 słówek na każdej planszy.

Gra jest mega prosta – na każdej planszy widoczne są słowa – pod nimi chowają się obrazki – uczniowie po kolei w klasie wybierają słowo z którym układają zdanie – następnie nauczyciel przesuwa to słowo w prawo lub w lewo aby odkryć obrazek. Jeśli chowa się pod tym słowem TEN obrazek – uczeń przegrywa i musi powiedzieć zdania z pozostałymi słowami:)

Skąd wiemy jakie jest to pechowe słówko? Na każdej planszy po prawej na górze jest okienko w które klikamy i tam jest informacja co to za pechowe słówko.

A jeśli nie ma pechowego słówka a inny obrazek? Uczeń mówi co to za obrazek i potem kolejna osoba wybiera słówko.

Modyfikacja – więcej zabawy i rywalizacji – możemy podzielić grupę na 2 drużyny – i wtedy drużyny wybierają sobie słówka wzajemnie – i chodzi o to aby wylosować ten pechowy obrazek/słówko dla przeciwnika;)

Materiał znajdziecie tutaj: part 1 part 2.

Wersje reuse trafi do osób zapisanych na newsletter jutro o 7:00:)

Zapisać na newsletter możecie się tutaj. W zamian za zapisanie otrzymujecie też darmowe materiały do E8 – stacje powtórkowe.

1 komentarz do “Collect all – game

  1. […] też jest prezentacja w genially (adaptowany pomysł z gry collect all…). W tej zabawie uczniowie są podzieleni na dwie drużyny i muszą zebrać wszystkie kolorowe – […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *