Opublikowano Dodaj komentarz

Wiosenno – wielkanocne stacje dla najmłodszych

Spring-Easter dla najmłodszych – materiał dla wychowawców:)

Nie wiem czy wspominałam, ale jestem młodym wychowawcą klasy 4 – 8 chłopców, silne jednostki, mega ambitne i sympatyczne. Wpadli na genialny (?) pomysł. Mając rodzeństwo w młodszych klasach – (same młodsze siostrzyczki) wymyślili dla nich zabawę. Żeby się z nimi pobawić w poszukiwanie jajek.

Moje ADHD od razu podchwyciło pomysł i tak po burzy mózgów wyszło nam 5 zadań:) Najpierw podzielimy uczniów w pary lub trójki a następnie będą wykonywać zadania. Co ważne każda osoba z mojej klasy odpowiedzialna za organizację swojego stanowiska pilnuje gdzie następna grupa ma pójść – patrzy gdzie jest w miarę spokojnie i tam wysyła grupę. Uczestnicy zabawy mają listę z zadaniami i za wykonanie zadania dostają podpis osoby odpowiedzialnej za dane stanowisko, żeby nie robili kilka razy tego samego, ale jeśli chcą to przecież mogą;)

1 zadanie – strzelanie gola na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej;)

Mam jednego pasjonata footballu – więc na rozgrzewkę dla ciała i ducha – 3 próby aby starszemu koledze na bramce strzelić gola. (update – pasjonat piłki rozbił głowę więc trzeba szybko się przeorganizować:)

2 zadanie – Let’s learn some English

Tu ja maczałam palce;) Mamy 6 obrazków i packi – jeden uczeń zamieni się rolą z Panią z angielskiego i będzie mówił dzieciom słówka – basket, bunny, egg, tulip, chocolate, sunny a uczniowie, którzy będą przy tej stacji będą musieli packami uderzać w konkretne obrazki. Potem mogą mówić sami i sami uderzać, można pograć w grę what’s missing, zależy ile czasu będzie trwać zabawa – zależy od nas;)

3. Drawing

Rysowanki – drukuję obrazek – Easter egg w jednej kopi a następnie dopisuje cyferki i oznaczam kolorami – 1 blue, 2 yellow, 3 pink itp., itd. Uczniowie muszą zakolorować jajka według instrukcji.

4. Rzucanie do celu.

Kolejny sportowy akcent. Ja wykorzystam moje dwie gry w rzutki, które mam (z aldika), ale wy możecie wykorzystać szarfy, woreczki z grochem, okręgi czy nawet hula-hop – wszystko co sprawi, że uczniowie muszą trafić do celu. Na przykład numerujemy 3 okregi – mniejszy, większy najmniejszy lub bliższy, dalszy, najdalszy za punkty. Mają 5 szans, tyle punktów ile zdobędą tyle mają:) Te punkty nic nie dają bo ostatecznie każdy dostanie nagrodę – jajko ale spoko:)

5. kodowanie lub sudoku

I tutaj w zależności od poziomu klasy – potrafią pisać lub nie – uczniowie muszą wykonać zadanie na logikę. 6 i 7 latki mogą zrobić sudoku, a 2 i 3 klasa lub ambitne młodsze jednostki – wykonują zadanie  z kodowaniem. Odkąd odkryłam zestaw od Sylwii Grubiak – Przygotowałam swoja mini wersję dla najmłodszych – odgadują słówka i pokazują osobie odpowiedzialnej za to stanowisko.

Można też wykorzystać alphabet game, wybierzcie co się Wam podoba:)

Jeśli wszystko jest dobrze – mogą przyjść do mnie i dostają jajko czekoladowe w nagrodę;)

Materiały potrzebne do wykonania zadania znajdziecie tutaj:)

W zestawie znajdziecie:

2 napisy spring/ easter

Zestaw na sudoku – łatwiejszy i trudniejszy

2 strony do kodowania słów ze strzałkami

Jedno matematyczne zadanie z kolorowaniem

Kolorowe kodowanie (dla najmłodszych)

Flashcards

Zakodowany obrazek

Liczenie zajączków i pisanek

Sami możecie wybrać te zadania i stacje (dodać lub coś dostosować) do swoich uczniów:))

Jeśli podobają Ci się te materiały, gorąco polecam mój najnowszy produkt – stacje – zadania dla klas 4-8 na lekcje wielkanocne, które znajdziesz tutaj:)

Miłej zabawy:)

Materiały są darmowe, jednak jeśli podobają Ci się moje materiały, możesz wesprzeć moją pracę i postawić mi kawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *