Opublikowano 4 komentarze

Spooky fun vocab games

Na zaproszenie Agnieszki, Edyty oraz Tiny już drugi raz pojawiam się w grupie na facebooku Klub Anglistów z moimi pomysłami:)

Przed wakacjami dzieliłam się pomysłami na zaangażowanie uczniów w klasie i poza nią a teraz pojawiłam się w związku z tematem Halloween.

Spooky fun vocab games to zestaw 3 szybkich pomysłów na zajęcia z uczniami od 1 do 8 klasy a w sumie i licealistom też się może spodobać:)

Pomysł numer 1 – na zajęcia online

Don’t you dare turn on the torch – jest to prezentacja w genially, gdzie uczniowie machając (poruszając na ekranie/tablicy multimedialnej) latarką znajdują obrazki związane z Halloween. Jeśli znajdą wszystkie i je nazwą mogą iść do następnej strony i również szukają obrazków Halloweenowych.

Pomysł nr 2 – Collect all the Candy

Tutaj też jest prezentacja w genially (adaptowany pomysł z gry collect all…). W tej zabawie uczniowie są podzieleni na dwie drużyny i muszą zebrać wszystkie kolorowe – różowe i niebieskie cukierki poprzez odkrywanie obrazków (trzeba je przesunąć). W zależności od poziomu – uczniowie mówią zdanie lub po prostu nazywają obrazek i nauczyciel przesuwa obrazek wymieniony przez ucznia i sprawdza jakie są cukierki i ile ich jest. Jeśli uczeń znajdzie „trujący/Halloweenowy” cukierek – drużyna przegrywa. Wygrywa ta drużyna, która zbierze różowe i niebieskie cukierki albo jeśli przeciwna drużyna znajdzie TEN cukierek.

Na lekcji na żywo – możemy się bawić w 8 obrazków i poszukiwanie cukierków (małych obrazków cukierków jest 20, ale można wydrukować te stronę dwa razy) i możemy dołożyć po 2/3 cukierki pod kartę obrazkową.

Pomysł nr 3 – Flashcards hidden words

Jest to uniwersalna gra nie tylko na Halloween. W tej grze uczniowie muszą znać słowa i ich poprawny zapis więc zabawa nadaje się tak od 4-5 klasy. Na czym polega? Nauczyciel przygotowuje karty obrazkowe i numerki (w tym zestawie jest 16 kart) oraz napisy ale UWAGA napisy są niepoprawne. Do słówka dopisujemy literkę. ALE te literki muszą mieć cel – czyli ukryte hasło:) Tutaj jest próbka:

I hasło wychodzi: moon.

Możecie mieć więcej literek oczywiście i nie wszystkie słowa muszą być błędnie zapisane.

Co ważne literki muszą być w dobrej kolejności jak są w wyrazie wg obrazków – po to musimy ponumerować te karty obrazkowe.

Karty obrazkowe, tło i karty wyrazowe do pobrania są tutaj.

Pamiętajcie też że dla starszych klas jest prezentacja – głównie na speaking właśnie w temacie Halloween.

Have fun and have wonderful lessons.

4 komentarze do “Spooky fun vocab games

  1. Dziękuję 🙂 Super jak zawsze!

  2. […] zeszłym roku roku była zabawa Where is the candy i inne zabawy na słówka więc w tym roku trzeba coś […]

  3. Super dziekuje:) Świetne materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *