Opublikowano Dodaj komentarz

Puzzle Fun -> 5 pomysłów na puzzle z Aldika

Wpis zawiera lokowanie produktu, nie jest to wpis sponsorowany.

Ponad rok temu kupiłam na jakiejś super promocji puzzle w Aldiku (zestaw dwóch kosztował chyba 7 zł, cena regularna to 10 zł.)

W zależności od grupy wiekowej robię różne rzeczy. Poniżej pokażę Wam moje 5 pomysłów:

  1. Czasy!

Wiadomo, że opis obrazka to present continuous, ale spokojnie możemy poćwiczyć każdy czas jaki chcemy. Dzielimy grupę na dwie drużyny i prosimy aby dzieci ułożyły puzzle a następnie napisały 10 zdań do swojego obrazka. Następnie wymieniamy puzzle – obrazki w grupach i pierwsza grupa czyta swoje zdania a druga grupa musi pokazać te sytuację na obrazku.

Bonus -> zmyłka.

Uczniowie piszą niektóre zdania prawdziwe a niektóre nieprawdziwe i po zmianie, w trakcie czytania dzieci muszą powiedzieć, czy to zdanie jest prawdziwe czy nie:)

2. How many can you see?

Tutaj więcej zadania ma nauczyciel, ale jak się zrobi raz to ma się na zawsze, albo można spontanicznie albo można na zasadzie wężyka (jeden po drugim) poprosić aby dzieci pytały siebie nawzajem. How many children can you see? How many toys can you see? Itp. Itd.

3. Vocabulary game

Dzielimy dzieci na 2 grupy (można na więcej jeśli kupicie więcej zestawów puzzli). Każda grupa musi mieć swoją kartkę i swój kolor długopisu. Dzieci dostają np. 2 minuty na wypisanie wszystkich słów, które potrafią nazwać a znajdują się na obrazku (od ubrań, kolorów po zwierzątka itp. Itd.) Następnie jest zmiana i przechodzimy do następnego obrazka z puzzli. Wygrywa ta drużyna, która po wszystkich rundach ma najwięcej słów.

4. Uzupełnianie zdań

Ponownie dzielimy grupę na 2 drużyny lub 4, jak chcecie:) Prosimy aby dzieci ułożyły zdania z luką. Następnie zamieniamy kartki i puzzle między grupami i dzieci muszą przeczytać zdania i znaleźć odpowiednie słowa do uzupełnienia zdań.

5. Loteria

Gra na szczęście i troszkę rywalizacji. Na wyobraźnie. Na ćwiczenie pamięci. Pokazujemy dzieciom puzzle (dwa zestawy) ułożone przez około minutę. Następnie burzymy układy, wrzucamy puzzle do pudełka czy woreczka czy kapelusza. Dzieci dzielimy na dwie drużyny, każda drużyna losuje swoją  planszę. Następnie zaczynamy losować puzzle. Żeby drużyna dostała swój puzzel musi powiedzieć zdanie/ słówko związane z tym puzzlem – np. co się dzieje, lub rzecz jaką widzą. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza ułoży swoje puzzle. Jeśli drużyna nie umie powiedzieć nic o puzzlu druga drużyna może spróbować i zgarnąć ich puzzla i po jakimś czasie się wymienić.

A wy macie jakieś swoje pomysły na puzzle?

Miłej zabawy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *