Opublikowano Jeden komentarz

Ludzie listy piszą… A letter to Her Majesty

Ludzie listy piszą….

Temat listów do sławnych osób nie ominął i mnie.

We wrześniu jak już cały chaos emocji początku roku szkolnego minął, plan ułożony, pada pytanie (z cyklu moich ulubionych): a może jakieś kółko z języka angielskiego? Agata? Ogarniesz coś?

Yhm…. Gry zabawy wszystko jest, ale te starsze dzieciaczki potrzebują czegoś innego. Zróbmy kulturówkę (!) Dzieci przyjęły na klatę:) chodzą ładnie, regularnie i chcą więcej, więcej, więcej!!

Wiec pada pomysł – a może list do królowej. Wiecie, ślub, następny członek rodziny królewskiej w drodze… To robimy:)

Zanim napiszemy list musimy mieć pomysł o czym pisać. Nie będę ukrywać, że bardzo lubię Maghan i Harrego więc jak świat obiegła wiadomość, że The Duchess of Sussex is expecting a baby wiedziałam, że musimy napisać list:)

Pisząc trzeba pamiętać o tytułowaniu, dużych literach, formalnym początku i zakończeniu listu. Sam list dzieci napisały już bardziej nie formalnie, ale też bez przesady.

6 i 7 klasa skleciła parę słów (wyszło po dwie strony z hakiem:)) Narysowali portrety królowej, prezenty – kolczyki z węglem dla Meghan – akcent ze śląska, opis miasta, szkoły, parę zdjęć (na jednym dziewczynki pytają „Is it a girl?” a chłopcy „Is it a boy?” oraz figurka anioła przygotowana dla Pary Książęcej przez mamę jednego dziecka.

Wszystko wysłane na adres:

Do pary książęcej:

TRH Duke & Duchess of Sussex
Clarence House
London SW1A 1BA
United Kingdom

oraz do Królowej:

Her Majesty The Queen

Buckingham Palace

London SW1A 1AA

no i czekamy…. I czekamy i czekamy…

A tu nagle. 6 lutego (dzień po moich imieninach) jest odpowiedź od Meghan i Harrego!! Juhuhuhuhu!! Radości co nie miara, udało się!! A lady responsible to write all the letters wrote back!! Yes!

A Królowa, kiedy Królowa napisze? Nie wiem… ma więcej listów do przeczytania…

No więc jest 05.03.2019 -> imieniny mojej siostry (czy to przypadek? Nie sądzę:)), 2 tygodnie po feriach, 3 miesiące przed wakacjami…

Another Royal Mail has come!! Królowa napisała!! Dostaliśmy list oraz materiały o Królowej. Cudownie.

Czy warto pisać do sławnych osób? Jasne, oczekiwanie nie jest fajne, trzeba tłumaczyć dzieciaczkom, że Królowa jest tylko jedna (:D!) a nas tysiące. Ale jaka radość jak już jest 🙂

Macie pytania, wątpliwości? Piszcie!!

Miłego dnia

Agata

1 komentarz do “Ludzie listy piszą… A letter to Her Majesty

  1. What’s up, everything is going perfectly here and ofcourse every
    one is sharing data, that’s truly fine, keep up writing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *