Opublikowano Dodaj komentarz

How to beat boredom on holidays.

To już ostatni przedwakacyjny wpis.

To był najdziwniejszy rok szkolny odkąd pracuje (zeszłoroczny strajk też nie był normą, ale rzucenie nauczycieli, uczniów i rodziców na głęboką wodę nauki zdalnej nie jest normalne).

Jeśli miałabym ocenić moją pracę i pracę moich uczniów to nauka i nauczanie angielskiego online jest super. Jest mnóstwo narzędzi, stron, materiałów właśnie online, które można wykorzystać i się przy tym nie nudzić że moja głowa mała. Z dzisiejszej perspektywy mogę stwierdzić, że sama nauczyłam się bardzo dużo.

Przed lockdownem używałam festisite, quizleta i kahoota nałogowo:)

Obecnie mój standardowy zestaw narzędzi się powiększył (i myślę, że będzie się jeszcze powiększał:))

O wordwall, quizizz, learning apps, jigsawplanet, genial.ly <3

Jestem zaskoczona jak fajnie zareagowały na lekcje online najmłodsze moje dzieci, indywidualnie i prywatnie uczę kilku 7 i 8 latków (tak, same chłopaki:)) i jestem zachwycona ich zaangażowaniem:)

O szkolnych dzieciach mogę powiedzieć, że im starsza klasa tym lepiej. Cudownie pracowały 7 i 8 klasa. 6 klasy trochę mniej ale nie będę się skupiać na negatywach.

Najtrudniejszy był początek – znalezienie platformy/aplikacji do prowadzenia zajęć, która dawałaby mi możliwość udostępniania ekranu czy możliwość aby dzieci pracowały na moim ekranie. Padło na zoom i jestem bardzo zadowolona:)

Lekcje po wystawieniu ocen pod koniec roku szkolnego też są wyzwaniem – czy to w szkolnych ławkach czy klasowych biurkach – „nie mamy książek” „ja już spaliłem wszystkie zeszyty:)”

Dlatego przygotowałam materiał na ostatnią lekcję i na wakacje -> Things to do on holidays to beat boredom.

W tym roku wakacje będą inne. Nie wiadomo czy gdzieś polecimy, jak to będzie wyglądać, czy uda się wyjechać choćby do Chorwacji (oby!!!!!) Polskie morze i góry będą oblegane (ja w sumie nie pałam miłością do polskiego morza w lato…)

Dlatego wiele dzieci będzie w domu. Tak więc na szablonie z genially stworzyłam im prezentację jak się nie zanudzić na wakacjach:)

Enjoy!! Share and enjoy:)

Można ją wysłać dzieciom, można omówić na ostatnich zajęciach. Można wykorzystać we wrześniu pytając Did you cook anything? Did you read any interesting books? Chciałabym, żeby ta prezentacja była punktem wyjściowym do dyskusji (najlepiej in English:))

Chciałabym też życzyć Wam miłych i cudownych wakacji. Odpocznijcie od komputera, planowania lekcji i walki z internetami.

Do zobaczenia we wrześniu:)

(wpisy na fb będą się myślę wakacyjnie pojawiać, także stay tuned;)

Agata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *