Opublikowano 2 komentarze

Hamster set B1+

Nowiutki, świeżutki zestaw hamsterków:)

Poprzedni zestaw chomiczków dla młodszych uczniów jest tutaj.

Zabawa ciągle jest taka sama – dzielimy uczniów na 2 grupy i uczniowie po kolei wybierają pola B1/C3 itp… odkrywając białe plansze z góry (tutaj jest zmiana – pole się chowa na chwilę jak trzymamy na nim kursor, ale też możemy zabrać te białe górne pole:)) i można grać w wersję standardową – że możemy zabrać białe pole i uczniowie widzą jakie pola były już odkryte a możemy utrudnić i nie zabierać białych górnych pól tylko je zostawić a uczniowie muszą się bardziej skupiać aby pamiętać jakie pola już były brane:)

Wszystkich plansz jest 58.

W zestawie jest 28 plansz do E8 ale i dorosłych lub grup B1+ i więcej. Zamiast obrazków są słowa z brakującymi literami podzielone na 14 rozdziałów – uczniowie muszą oczywiście zgadnąć o jakie słówko chodzi z danej kategorii (ja korzystam z podręcznika pearson – repetytorium) a następnie ułożyć z nim zdanie.

Można też wykorzystać te plansze jako powtórkę słownictwa na lekcji – wyświetlamy plansze – czyli zabieramy wszystkie obrazki a uczniowie zadają sobie polecenia jeden po drugim np. Ola B1, Tomek E4 i tak dalej:) razem jest to 50 słów do każdego rozdziału:)

Oprócz 28 do E8 są jeszcze plansze obrazkowe – z ikonkami w takich kategoriach:

shopping, house, health, city, travelling, sports, entertainment, restaurant, food and drinks, animals, oraz bardzo uniwersalne literki – alfabet, prepositions oraz brakujące literki na przymiotniki oraz hobby.

W cenie zestawu znajdziesz też 3 plansze do reuse – przygotowane z obrazkami (wystarczy zmienić obrazki, z literkami – przygotowane do pisania swoich słów:))

Mam nadzieję, że znasz chomiczka i chętnie w niego grasz ze swoimi uczniami:)

Zestaw jest do kupienia w sklepie😉

Zapraszam;)

2 komentarze do “Hamster set B1+

  1. Troszkę mi ten artykuł rozświetlił sprawę, na pewno zerknę do waszego sklepu i coś kupię 🙂

    1. Cieszę się bardzo:) Miłej zabawy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *