Opublikowano Jeden komentarz

Grammar Dice Game

To, że gramatyka nie musi być straszna wiemy nie od dzisiaj… 🙂 Grama to nie drama – Arleta Witt napisała nawet o tym książkę:) Ale nie o tym tutaj teraz:)

Długo myślałam jakby tu zrobić gramatykę bez planszy (z planszą też można i mam taką planszę ale to kiedy indziej:)) I wpadłam na to. Potrzebujemy tylko kostkę do gry i mój zestaw i możemy działać. Zestaw można nabyć w sklepie – wersja pdf 10 zł. Jeśli chcielibyście dostać zalaminowaną – proszę o kontakt na FB:)

Już tłumacze o co chodzi. Gra składa się z 24 obrazków – 6 obrazków na 4 kartach. Z 2 kart na – zaimek osobowy, oraz czy to zdanie ma być pozytywne czy negatywne czy pytające oraz 26 kart – teoria i określniki czasu do 12 czasów od present simple do future perfect continuous oraz dwie dodatkowe karty na konstrukcje used to oraz to be going to.

Uczniom dajemy jedną kartę z obrazkami, jedną z zaimkiem i jedną z formą zdania do ułożenia oraz wybrany czas np. present simple. Rzucamy kostką i wypada np. cyferka nr 3. I układamy zdanie z obrazkiem, zaimkiem, formą zdania i określnikiem czasu spod obrazka nr 3. Jest to naprawdę świetna powtórka po feriach, przy wprowadzaniu nowego czasu. Ja ją kocham, nie wychodzę na zajęcia bez niej. Może to być warm up, można zrobić z młodszymi dziećmi na can. Co chcecie, be creative.

Grammar Dice Game możecie nabyć w sklepie – pdf 10 zł ->
Zapraszam do SKLEP

Agata

1 komentarz do “Grammar Dice Game

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *