Opublikowano Dodaj komentarz

Genial.ly jest genialne :)

Dobra, stało się. Jestem uzależniona:) Nie tylko kawa, winko, czekolada, kahoot, czy quizlet:)

Uzależniłam się od genial.ly:)

Oczywiście zdarzało mi się robić prezentacje w powerpoint (bardzo fajna prezentacje i użyteczne prezentacje z dialogami:)) ale odkąd wszędzie widziałam genial.ly i koleżanka z pracy (matematyczka!) powiedziała o genial.ly przepadłam:)

Genial.ly to strona internetowa/platforma/portal, który pozwala zrobić mnóstwo prezentacji, gier, zadań i zabaw dla uczniów (starszych i młodszych). W swoich zasobach w wersji darmowej ma wiele przykładowych prezentacji i arkuszy. Można oczywiście wykupić dostęp na cały rok (ja tak zrobiłam, udało mi się skorzystać ze zniżki, którą znalazłam na grupie na fb: Discovering genially – Polska Bardzo pomocna grupa, wiele pomysłów i już stworzonych genial.ly:)

Dla własnych (i mam nadzieję Waszych potrzeb) stworzyłam (so far) dwie prezentacje interaktywne z filmami i grami

countable and uncountable

present perfect

Z 6 klasą powtarzam body i powolutku zbieram się do chorób i dolegliwości. Ucząc w 4 i 5 klasie wprowadzam słownictwo ALFABETEM. Jak? W normalnych warunkach piszę lesson, topic: Body – alphabet game. Następnie piszę

A- arm

B- belly

C- cheek

I tak do z:) Następnie proszę dzieci aby dopisały słowa dotyczące danej grupy słownictwa do każdej litery alfabetu, jak nie ma (x?y?z?) to zostawiamy puste miejsce;) Takim sposobem dzieci utrwalają i poznają co najmniej 26 słów na lekcji) Ten pomysł jest bardzo fajny i sprawdza się super:)

Body – alphabet

Obiecuję, że będą powstawały nowe:)

Miłego dnia;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *