Opublikowano Jeden komentarz

Easter lesson (mini ER) + Easter games

Od pewnego czasu wolę Święta Wielkanocne od Bożego Narodzenia. Wiosna… ciepło… zajączki… jajeczka czekoladowe… kurczaczki… wiosna… ciepełko:)

Tak wiem, że czasem chodzimy z koszyczkiem brodząc w śniegu… ale tak jakoś… No i moje urodziny, pamiętam, że 18stkę (wczoraj:)) miałam właśnie w Wielkanoc.  Był tort, prezenty i imprezka;)

W zeszłym roku Wielkanoc to też były pierwsze święta w lockdownie… i moja pierwsza, dość prymitywna prezentacja w powerpoint  – a wtedy byłam z niej taka dumna;) W sumie dalej jestem, ale jak popatrzę na to co potrafię teraz a wtedy to taka mała przepaść:)

Ale chętnie Wam przypomnę ten wpis -> tutaj -> powstał w trakcie oglądania 4 sezonu Domu z kart.

A w nowych zestawach znajdziecie:

Mały Escape Room (Easter lesson) -> od 6 klasy w górę myślę -> trzeba pomóc zajączkowi znaleźć koszyczek bo gdzieś zapodział:) + w nagrodę obejrzenie pięknego filmiku o zajączku (można go pokazać też dzieciakom bez robienia lekcji Easterowej jeśli nie macie czasu:) filmik jest piękny. -> mini ER jest tutaj:)

Oraz Easter Games -> 3 gry w tym jedna gra na 2 poziomach trudności (Easter Quiz). What’s missing i Easter code chyba nie trzeba tłumaczyć – przy Easter code ja zawsze się zatrzymuje na dłużej i proszę moich uczniów aby zakodowali swoje słówka;)

What’s missing można też grać ze starszymi uczniami oraz dorosłymi:)

Easter Quiz -> Jak gramy? Dzielimy grupę na dwie drużyny (notujemy sobie to gdzieś na kartce) kto z kim oraz ile punktów będą zdobywać. Uczeń wybiera A basket + 7 –> czyli jeśli odpowie to jego drużyna dostanie + 7 punktów. Są też bonusy -> + 5 punktów oraz -5 punktów. Wykonujemy obydwa działania i dodajemy punkty i je odejmujemy.

Na koniec można obejrzeć filmik – możecie zobaczyć obydwa jeśli macie “lepszą” grupę. Wy decydujecie.

Mam nadzieję, że te materiały przypadną Wam do gustu.

Chyba nic więcej na Wielkanoc nie wymyślę:) myślę, że starczy:)

Jeśli podobają się Wam moje materiały, możecie mnie wesprzeć kupując Easter Card w sklepie:)

Zestaw do Easter games jest tutaj;)

EDIT -> Tutaj znajdziecie prezentację na lekcję wychowawczą z Waszą klasą;)

Enjoy:)

1 komentarz do “Easter lesson (mini ER) + Easter games

  1. […] zeszłym roku powstały dwie prezentacje – z zadaniami na Easter – w wersji online oraz poszukiwanie koszyczka również w wersji online, dlatego w tym roku […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *