Opublikowano Jeden komentarz

E8 calendar – Spring edition

Nie wiem, czy pamiętasz Advent Calendar, który przygotowałam dla klas 7-8 jako powtórkę przed egzaminem oraz odliczaniem do świąt. Pomysł ten przyjął się z niesamowitym odzewem nauczycieli – dzieciaki były mniej zachwycone;) wiadomo, ale ja uważam, że taka codzienna motywacja jest super.

Wpadł mi do głowy świetny/szalony pomysł, aby coś podobnego zrobić na Wielki Post.

Tak powstał oto zestaw 111 zdań na 37 planszach – prawie 40 dni (bez niedziel) powtórki przed egzaminem. Na każdy dzień przewidziany jest zestaw 3 zdań:

1.zdanie z luką,

2.part-translate oraz

3.zdanie na ćwiczenie gramatyki.

Jest wersja z kluczem. W zestawie dla nauczyciela znajdziecie wszystkie zdania.

Jak ja będę pracować z tym materiałem? Zrobię sobie gazetkę na tablicy na korytarzu i codziennie będę zmieniać zadania – proponuje aby gazetka była całkiem duża – ponieważ będę zbierać dni od poniedziałku do piątku (albo od środy popielcowej do piątku, potem od poniedziałku do piątku). Możesz na przykład powiesić zadania na 3 dni do przodu lub cały tydzień – to zależy od Ciebie;)

A po Świętach Wielkanocnych zrobię kartkóweczkę:)

Do dnia który minął będę dokładać planszę z odpowiedziami. Plik z odpowiedziami wydrukuję sobie pomniejszone – 2 na jednej stronie (oszczędność papieru) i będę dokładać do planszy z zadaniami nie uzupełnionymi.

Jeśli interesuje Cię ten zestaw – zapraszam do sklepu.

click here

W swoich materiałach mam też darmowy konkurs dla młodszych uczniów – związanych z wiosną oraz Wielkanocą – dostępny jest tutaj.

Daj znać, jak podobają Ci się te materiały i czy z nich korzystasz.

Więcej moich materiałów do E8 jest – szczęśliwa ósemka do E8 – tutaj

Jeśli chcesz, możesz też zapisać się na newsletter, aby na bieżąco otrzymywać powiadomienia o nowych i wartościowych materiałach dla swoich uczniów.

zapisuję się

Miłej zabawy.

1 komentarz do “E8 calendar – Spring edition

  1. […] Pamiętacie Advent Calendar? Albo powtórkę przed egzaminem spring revision? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *