Opublikowano 3 komentarze

Dialogi – prezentacje do lekcji on-line

Rzeczywistość szkoły XXI wieku spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Widzę mobilizację nauczycieli, aby nie zostawić dzieciaków samym sobie, bez wsparcia, tylko z podręcznikiem i ćwiczeniami. Wszyscy jesteśmy teraz informatykami, specjalistami od aplikacji do nauki, aby było łatwiej i ciekawiej.

Na własnej skórze odczuwam różnicę – czas przygotowania lekcji on-line, szczególnie z młodszymi uczniami trwa dłużej niż przygotowanie standardowej lekcji. Dużo więcej doświadczenia mamy z materiałami papierowymi i pomysłami face-2-face, a teraz trzeba się dostosować. Ciągle jesteśmy w niedoczasie.

Od dwóch tygodni sama przerabiam swoje materiały, które sprawdzały się super na lekcjach, ale teraz potrzebujemy żeby działały online:)

Tutaj są materiały do speakingu dla klas 4-8

A dzisiaj przygotowałam dla Was dialogi – real life situations. W zeszłym roku przed wakacjami trafiły do Was w pdf. Tym razem przygotowałam prezentacje w pdf.

9 miejsc:

cafe

restaurant

airport

doctor’s

pharmacy

city – directions

hotel

clothes shop

souvenir shop

W każdej prezentacji jest dialog pokazowy a potem wersja dla osoby kupującej, mówiącej z lukami. Starałam się aby grafika była minimalistyczna. Obrazki pochodzą z freepik.com

Mam nadzieję, że te materiały przydadzą się Wam i waszym uczniom.

Zestawy są tutaj:

cafe&restaurant

doctor’s&directions&airport

hotel&clothes shop

pharmacy&souvenir

Miłej zabawy:)

3 komentarze do “Dialogi – prezentacje do lekcji on-line

  1. Agata Twoja pasja ani trochę nie zmalała odkąd widziałam Cię po raz pierwszy jako szkoleniowca w Warszawie kilka lat temu 🙂 Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam trimino, super czasowniki nieregolarne na rzepy i nieśmiertelne I have/who has, które nawet studenci uwielbiają!!!

    1. nieregularne 🙂

    2. Dziekuje bardzo!! Fajne gry zachęcają nie tylko dzieciaki, moi studenci też lubią w nie grać:) Dziękuje raz jeszcze;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *