Opublikowano 2 komentarze

Coraz bliżej święta…

Nie będę ukrywać że lubię ten czas zimowo – przedświąteczny, kocham światełka, piosenki Christmasowe i cudowne reklamy.

Lubię też przygotowywać kalendarz adwentowy dla uczniów czy konkursy tematycznie świąteczne dla uczniów. Uważam, że nadaje to nastrój i angażuje klasę.

W tym roku jestem młodym wychowawcą 7 chłopców i dla nich taki kalendarz też przygotowałam.

Kilka lat temu kupiłam filcową gwiazdę – kalendarz adwentowy z 24 kieszonkami i w tym roku codziennie będę chłopcom wkładać zadania na każdy dzień – nie wszystkie naraz bo wiem, że chłopaki na pewno chętnie zaglądną:) i nie będzie niespodzianki i elementu zaskoczenia czy tego elementu oczekiwania jak wszystkie zdania/zabawy zobaczą w pierwszy dzień. W piątek oczywiście dam im na cały weekend zadania.

Jeśli nie macie kalendarza adwentowego można wydrukować te obrazki przygotowane przez mnie – na kartkach białych, pokolorować , zalaminować i wyciąć i powiesić w klasie na tablicy. W następne dni dowieszać, dopinać do tych obrazków zadania:)

A tutaj znajdziecie kalendarz adwentowy w wersji word do modyfikacji.

Jeśli nie chcecie nic zmieniać to tutaj jest pdf z ładną grafiką do tła, obrazkami do kalendarza adwentowego i ładnymi zdaniami:)

Jest też wersja, która może wylądować na gazetce na korytarzu -> tutaj

Mam też prezentację na lekcje wigilijną przed świętami – powstała w zeszłym roku kiedy byliśmy na online ale myślę, że można spokojnie wykorzystać też na lekcjach stacjonarnych.

Tutaj jest wersja reuse w genially:) Znajdziecie tam kolędy, grę w kahoota, kilka zadań z angielskiego oraz losowanie prezentów. Warto zrobić swoją wersję którą dołączycie potem -> wersja reuse

Jeśli podobają się Wam moje materiały i chętnie z nich korzystacie będzie mi miło jeśli postawicie mi kawę:)

2 komentarze do “Coraz bliżej święta…

  1. Nie wiem czy tylko u mnie ten piękny kalendarz już w podglądzie do wydruku jest pusty…. Drukuję puste strony 🙁 A może to u mnie jest jakiś błąd… Ah,jaka szkoda!

    1. Mam nadzieję, że tylko u Pani;( ale już wysłałam materiał, proszę korzystać;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *