Opublikowano 4 komentarze

Advent calendars 4-8

Robi się zimno i biało i to znaczy, że zaraz 1 grudnia. A jak pierwszy grudnia to kalendarze adwentowe będą się pojawiać czy to w klasach czy w domach:)

W trakcie drugiej pandemii, kiedy w grudniu byliśmy w szkołach zrobiłam pierwsze kalendarze adwentowe dla moich uczniów.

W tym roku będę kontynuować zabawę.

Jak można wykorzystać te kalendarze? Można wysłać je uczniom (albo skorzystać z kanałów do kontaktu jak Teamsy czy inne classroomy) i uczniowie w domu sami codziennie robią jedno zadanko.

Albo od tego kalendarza zaczynać lekcje w grudniu. Na początku lekcji robicie zadanie z 1 grudnia i tak dalej. Podejrzewam, że nie macie codziennie lekcji w klasach (co więcej w weekendy też:)) to możecie np. zrobić zadanie do przodu lub do tyłu, jak wolicie;)

Ja przygotowałam i updatowałam kalendarze właśnie z pandemii ale ulepszone zostały troszkę w canvie:)

W innym systemie jest kalendarz dla klasy 8 (taki sam jak był w zeszłym roku) – kalendarz dla klasy 8 to zadania pod egzamin i można go robić na lekcji z uczniami i zdania piszemy do zeszytu. Klasa 8 może również robić zadania dodatkowo – takie bardziej zabawowe z zestawu do 7 klasy:) Kalendarz 8 klasy można pobrać również i codziennie wywieszać nowy dzień z zadaniami jako gazetkę.

Pdf z kalendarzami jest tutaj. Po pobraniu pdf trzeba kliknąć w pierniczki – tam jest kalendarz dla klasy 4, w prezentach schowany jest kalendarz dla klasy 5, w Candy cane chowa się kalendarz dla klasy 6, w skarpecie z Candy cane – klasa 7 a w śnieżkach schowany został kalendarz dla klasy 8.

Pamiętajcie, że w sklepie są najnowsze stacje metodyczne na zajęcia Christmasowe dla uczniów w klasach 3-5 oraz 6-8 oraz prezentacja na lekcje dla uczniów na poziomie A1+ i w górę. Możecie też pobawić się w quiz Christmasowy z uczniami.

Enjoy

4 komentarze do “Advent calendars 4-8

  1. Bardzo dziękuję za te piękne pomysły 🙂

  2. Cudowne materiały, bardzo dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *