Opublikowano Dodaj komentarz

Jeopardy E8 revision

Podręcznik skończony, 2 tygodnie zostały, listy napisane, wpis na blogu napisany, no to powtórki gonią powtórki:)

Kiedy nie wiadomo za co się złapać i w co ręce włożyć najlepiej w genially (chociaż canvę kocham dalej:))

Poniżej jest zestaw powtórkowy, coś al’a flippity – grę w VaBanque tylko bez pytań ale na zdobywanie puntków.

Zdania wykorzystane pochodzą z mojego ebooka E8 grammar vocab ebook, wybrane losowo:)

Jeśli masz już mój ebook to super – możesz wykorzystać te karty z printer-friendly oraz zestaw do podłogowego – stacjonarnego flippity (tutaj) i tworzyć nieskończoną ilość.

Zestaw do wersji online jeopardy E8 revision znajdziecie tutaj.

Zestaw jest darmowy, ale jeśli macie ochotę i wykorzystacie ten materiał w swojej pracy możecie mi postawić poniedziałkową kawkę

Enjoy:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Collect all – game

Collect all game powstała już ponad rok temu jednak po powrocie do lekcji stacjonarnych w szkole trochę o niej zapomniałam a to źle:) Dzieciakom bardzo się podoba i działa od 3 do 8 klasy SP, a myślę, że i w liceum będzie mega fun:)

W zestawie jest 14 plansz, 10 słówek na każdej planszy.

Gra jest mega prosta – na każdej planszy widoczne są słowa – pod nimi chowają się obrazki – uczniowie po kolei w klasie wybierają słowo z którym układają zdanie – następnie nauczyciel przesuwa to słowo w prawo lub w lewo aby odkryć obrazek. Jeśli chowa się pod tym słowem TEN obrazek – uczeń przegrywa i musi powiedzieć zdania z pozostałymi słowami:)

Skąd wiemy jakie jest to pechowe słówko? Na każdej planszy po prawej na górze jest okienko w które klikamy i tam jest informacja co to za pechowe słówko.

A jeśli nie ma pechowego słówka a inny obrazek? Uczeń mówi co to za obrazek i potem kolejna osoba wybiera słówko.

Modyfikacja – więcej zabawy i rywalizacji – możemy podzielić grupę na 2 drużyny – i wtedy drużyny wybierają sobie słówka wzajemnie – i chodzi o to aby wylosować ten pechowy obrazek/słówko dla przeciwnika;)

Materiał znajdziecie tutaj: part 1 part 2.

Wersje reuse trafi do osób zapisanych na newsletter jutro o 7:00:)

Zapisać na newsletter możecie się tutaj. W zamian za zapisanie otrzymujecie też darmowe materiały do E8 – stacje powtórkowe.

Opublikowano Dodaj komentarz

Zestawy stacji – revision

Stacje dla 8 klasy oraz stacje Wielkanocne przyjęły się bardzo dobrze, stacje powtórkowe dla klasy 8 przed egzaminem pobrało już prawie 1000 osób (ciągle można to zrobić, zapisując się na newsletter:)). Dlatego mając na uwadze końcówkę roku szkolnego, powtórki, drobne rozprzężenie naszych uczniów postanowiłam przygotować stacje dla każdej klasy, uczniów z którymi pracuję:)

I tak oto powstało 6 zestawów stacji. Od klasy 3 do 8.  W każdym zestawie jest 8 zadań (stacji), ale hasło w każdym zestawie jest takie samo (dostępne w zestawie dla nauczyciela, gdzie znajdziesz całą instrukcję:))

W każdym zestawie znajdziesz zadania między innymi na gramatykę, słownictwo, czytanie czy zabawę z obrazkiem oraz jedno zadanie związane z kulturą kraju anglojęzycznego (coś o różnych świętach:)) Wśród zadań są też labirynty, poszukiwanie literek, dopasowywanie czy skojarzenia.

Myślę, że uczniowie z tymi zestawami nie będą się nudzić.

Każdy zestaw ma tez swoje osobne tło aby po wydrukowaniu i pomieszaniu – łatwo było podzielić materiały.

Jak najłatwiej przygotować materiały? Wydrukować tyle stron tła ile jest stron w każdym zestawie od 17 do 20 stron. Następnie na rewersie tła wszystkie strony, zalaminować oraz wyciąć i pochować osobne teczki.

Cały zestaw dostępny jest w sklepie:)

Enjoy;)

Opublikowano Dodaj komentarz

Colours dice game

Na sobotnich zakupach z lidla znalazłam super grę drewniane (kocham drewniane gry) wraz z kolorową kostką więc od razu zaczęłam myśleć jakby to wykorzystać na angielskim.

Więc mamy kostkę z kolorami – ale możemy też wykorzystać zwykłą kostkę 1-6 i zamiast kolorów np zielonego ustalamy, że to jest 1, niebieski to jest 2 itp itd.

Więc potrzebujemy tylko kostkę z polami 1-6 lub kolorami.

Albo kolorowe karteczki i żółte jajeczka z kinderka (kolorowe karteczki z kolorami żółty, czerwony, pomarańczowy, niebieski, różowy, zielony).

Uczniowie albo rzucają kostką albo losują jako (u mnie będą wyciągać te chopki z gry z lidla:))

Albo mogą rzucać kostką lub losować jajka a następnie – wybierają kartę pod kolor wyrzuconej kostki lub wyciągniętego chopka;) i robią zadanie:)

Co znajdziesz w zestawie:

67 kart wszystkich razem a w nich:

416 małych kartek z zadaniami

6 kart z pustymi planszami na swoje pomysły

7 kart z tłem (są dwa kolory pomarańczowego aby odróżnić wersję useful easy English (dla klas 4-6) i useful English dla 7-8 i 1 LO)

A jakie zadania na planszach?:

 1. YELLOW -> Grammar animals to be, have got, can, oraz obrazki z czynnościami) aby móc ćwiczyć wszystkie czasy:)
 2. ORANGE -> Useful easy English (dla klas 4-6) i useful English dla 7-8 i 1 LO)
 3. BLUE -> Answer the questions

What’s your favourite…

What time do you…

Have you got…

Can you…

Are you…

Where do you…

What do you…

 • PINK -> Connotations (56 słów) (uczeń jeśli trafi na ten kolor i dane słowo na karcie musi wymienić 2 (młodsze klasy) 3 (lub więcej, starsze klasy) słowa skojarzenia do danego słówka.
 • GREEN -> Snake game (56 słów) (uczeń jeśli trafi na ten kolor i dane słowo na karcie musi dopowiedzieć 2 (młodsze klasy) 3 (lub więcej) słowa zaczynające się na ostatnią literkę słowa z karty, którą wylosowali.
 • RED -> Missing letters (56 słów) (uczeń jeśli trafi na ten kolor i dane słowo na karcie musi uzupełnić słowa brakującymi literkami – czasami jest więcej możliwości niż jedna.)

Próbkę plansz znajdziecie tutaj:)

Jeśli materiał Ci się podoba, zapraszam do sklepu:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Wiosenno – wielkanocne stacje dla najmłodszych

Spring-Easter dla najmłodszych – materiał dla wychowawców:)

Nie wiem czy wspominałam, ale jestem młodym wychowawcą klasy 4 – 8 chłopców, silne jednostki, mega ambitne i sympatyczne. Wpadli na genialny (?) pomysł. Mając rodzeństwo w młodszych klasach – (same młodsze siostrzyczki) wymyślili dla nich zabawę. Żeby się z nimi pobawić w poszukiwanie jajek.

Moje ADHD od razu podchwyciło pomysł i tak po burzy mózgów wyszło nam 5 zadań:) Najpierw podzielimy uczniów w pary lub trójki a następnie będą wykonywać zadania. Co ważne każda osoba z mojej klasy odpowiedzialna za organizację swojego stanowiska pilnuje gdzie następna grupa ma pójść – patrzy gdzie jest w miarę spokojnie i tam wysyła grupę. Uczestnicy zabawy mają listę z zadaniami i za wykonanie zadania dostają podpis osoby odpowiedzialnej za dane stanowisko, żeby nie robili kilka razy tego samego, ale jeśli chcą to przecież mogą;)

1 zadanie – strzelanie gola na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej;)

Mam jednego pasjonata footballu – więc na rozgrzewkę dla ciała i ducha – 3 próby aby starszemu koledze na bramce strzelić gola. (update – pasjonat piłki rozbił głowę więc trzeba szybko się przeorganizować:)

2 zadanie – Let’s learn some English

Tu ja maczałam palce;) Mamy 6 obrazków i packi – jeden uczeń zamieni się rolą z Panią z angielskiego i będzie mówił dzieciom słówka – basket, bunny, egg, tulip, chocolate, sunny a uczniowie, którzy będą przy tej stacji będą musieli packami uderzać w konkretne obrazki. Potem mogą mówić sami i sami uderzać, można pograć w grę what’s missing, zależy ile czasu będzie trwać zabawa – zależy od nas;)

3. Drawing

Rysowanki – drukuję obrazek – Easter egg w jednej kopi a następnie dopisuje cyferki i oznaczam kolorami – 1 blue, 2 yellow, 3 pink itp., itd. Uczniowie muszą zakolorować jajka według instrukcji.

4. Rzucanie do celu.

Kolejny sportowy akcent. Ja wykorzystam moje dwie gry w rzutki, które mam (z aldika), ale wy możecie wykorzystać szarfy, woreczki z grochem, okręgi czy nawet hula-hop – wszystko co sprawi, że uczniowie muszą trafić do celu. Na przykład numerujemy 3 okregi – mniejszy, większy najmniejszy lub bliższy, dalszy, najdalszy za punkty. Mają 5 szans, tyle punktów ile zdobędą tyle mają:) Te punkty nic nie dają bo ostatecznie każdy dostanie nagrodę – jajko ale spoko:)

5. kodowanie lub sudoku

I tutaj w zależności od poziomu klasy – potrafią pisać lub nie – uczniowie muszą wykonać zadanie na logikę. 6 i 7 latki mogą zrobić sudoku, a 2 i 3 klasa lub ambitne młodsze jednostki – wykonują zadanie  z kodowaniem. Odkąd odkryłam zestaw od Sylwii Grubiak – Przygotowałam swoja mini wersję dla najmłodszych – odgadują słówka i pokazują osobie odpowiedzialnej za to stanowisko.

Można też wykorzystać alphabet game, wybierzcie co się Wam podoba:)

Jeśli wszystko jest dobrze – mogą przyjść do mnie i dostają jajko czekoladowe w nagrodę;)

Materiały potrzebne do wykonania zadania znajdziecie tutaj:)

W zestawie znajdziecie:

2 napisy spring/ easter

Zestaw na sudoku – łatwiejszy i trudniejszy

2 strony do kodowania słów ze strzałkami

Jedno matematyczne zadanie z kolorowaniem

Kolorowe kodowanie (dla najmłodszych)

Flashcards

Zakodowany obrazek

Liczenie zajączków i pisanek

Sami możecie wybrać te zadania i stacje (dodać lub coś dostosować) do swoich uczniów:))

Jeśli podobają Ci się te materiały, gorąco polecam mój najnowszy produkt – stacje – zadania dla klas 4-8 na lekcje wielkanocne, które znajdziesz tutaj:)

Miłej zabawy:)

Materiały są darmowe, jednak jeśli podobają Ci się moje materiały, możesz wesprzeć moją pracę i postawić mi kawę.

Opublikowano Dodaj komentarz

Easter – stacje

W zeszłym roku powstały dwie prezentacje – z zadaniami na Easter – w wersji online oraz poszukiwanie koszyczka również w wersji online, dlatego w tym roku powstały stacje – do drukowania w pdf;)

W tym Wielkanocnym zestawie znajdziesz 5 stacji z hasłami, które zaangażują Twoich uczniów do zabawy i nauki.

Co fajniejsze – w tej zabawie nie ma kolejności. Uczniowie zdobywają po prostu hasła za wykonane zdanie (poprawne wykonanie zadanie da im hasło:)) i z 5 haseł muszą ułożyć te ostateczne;)

Zadań jest tak naprawdę 6:) ale to ostatnie z QR CODEM robią na samym końcu.

Zanim uczniowie zaczną grać włożę im karteczki z cyferkami od 1 do 5 do jajek po kinderkach (wiecie, że mam ich mnóstwo i lubię robić różne rzeczy z nimi:))

Uczniowie dostają nagrodę – czekoladowe jajeczko lub jakiś inny pomysł (wolna lekcja, 5 z aktywności czy brak zadania domowego).

Jakie zadania spotkają Twoich uczniów?

 1. Trimino z kodem dla młodszych – What’s in the basket?
 2. Trimino z kodem dla starszych – Easter sentences
 3. Karty obrazkowe i brakujące literki dla wszystkich 4-8
 4. Skojarzenia dla wszystkich 4-8
 5. Kodowanie
 6. Uzupełnianie zdań (tu są dwa poziomy trudności dla młodszych 4-6/ A1+/A2 oraz 7-8/A2+B1)

Bonusowe zadanie nr 6: Kod QR do zadania w learningapps

Cały pdf z instrukcją dla nauczyciela jest w sklepie;)

Tutaj znajdziecie jeszcze Top 5 quiz o tematyce Wielkanocno-wiosennej 🙂

Serdecznie zapraszam

Opublikowano Dodaj komentarz

All-purpose board game

Kolejny materiał na każde nagłe zastępstwo w klasie lub na uniwersalne zajęcia w szkole – czy to all-purpose board game.

60 obrazków

60 kart wyrazowych

karty z przypominajkami zasad do podstawowych czasów:

present simple & continuous

past simple & past continuous

future simple

present perfect

karty z V-twierdzeniem, x – przeczeniem, ?-pytaniem

Karty ze słówkami pytającymi oraz czasownikami modalnymi.

4 tła

Jak gramy? układamy plansze na podłodze – można obrazkami lub tłem do góry i uczniowie poruszają się po takiej podłogowej planszówce. Obok możemy położyć karty z określnikami czasu i X/V/? aby uczniowie mogli ćwiczyć tworzenie zdań lub zadawanie pytań.

Materiały są darmowe, jednak jeśli podobają Ci się moje materiały, możesz wesprzeć moją pracę i postawić mi kawę.

Materiały znajdziesz tutaj:)

Dołożyłam też karty wyrazowe i można grać w memory, 4 in a row czy tic-tac-toe a nawet hamsterka offline w klasie jak schowamy hamsterka pod kartą:)

Have fun and be creative:)

Dziękuje.

Opublikowano Dodaj komentarz

E8 Battleship Ultimate Revision

Kocham tworzyć materiały do E8, w swoich zestawach mam już Szczęśliwą Ósemkę do E8 ale też ostatnią nowość – Spring Lent Revision.

10 tygodniu do E8

Let’s not panic, tylko spokój może nas uratować.

Przed sobą masz małego pomocnika, który mam nadzieję ułatwi Ci pracę od dzisiaj do emerytury:)

Ten zestaw sprawdzi się świetnie wśród nauczycieli klas 6-8 a niektóre plansze nawet w klasach młodszych czy starszych. Te plansze są UNIWERSALNE.

W tym zestawie E8 battleship ultimate revision znajdziesz 38 plansz oraz 608 małych karteczek czyli razem wszystkich przykładów jest 608:) 152 stron materiałów.

Grać można przede wszystkim w statki, w kółko i krzyżyk, 4 in a row, a nawet w bomby i chomiczki a małe karty można wykorzystać do pracy w stacjach i grupach.

Wszystkie szczegóły są w zestawie. W zestawie jest również klucz do zadań.

Do 20.03.2022 cena to 25 zł (za napis do newslettera jest jeszcze dodatkowa zniżka;) później cena wskakuje na 29 zł.

Zapraszam serdecznie do sklepu:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Sequence maze na ratunek

Kiedy Twoja Teacher- BFF mówi Ci, że źle się czuje i chyba jest chora i jej nie będzie to… PANIKUJESZ!!! Tak, a potem głęboko oddychasz i biegniesz do genially for help:)

Więc jutro  od 3 do 8 klasy będę bawić się w powtórki:)

Sequence maze poleca się na zajęcia:)

I tak na szybko totalnie powstało 6 plansz do sequence maze.

Uczniowie wykonują zadania ukryte pod obrazkami i zdobywają literki – z tych literek układają hasło aby móc wygrać:) możecie ustalić co jest nagrodą – np. obejrzenie filmiku lub pośpiewanie piosenki na koniec lekcji:)

Tutaj dzielę się hasłami:

3 klasa -> hamster, 4 klasa -> sandwich, 5 klasa -> computer,  6 klasa -> armchair, 7 klasa -> shopping, 8 klasa -> holidays

Materiał znajdziecie tutaj:)

Materiały są darmowe, jednak jeśli podobają Ci się moje materiały, możesz wesprzeć moją pracę i postawić mi kawę.

Dziękuje:)

Opublikowano Dodaj komentarz

St. Patrick’s Day

17 Marca – święto Patryka. Zielony dzień Irlandii.

Wiecie, że na niektóre święta przygotowuję prezentacje do pracy z uczniami online jak i offline w klasach. Czasami są to zabawy typu Escape Room, jakieś zagadki. Tym razem powstała prezentacja z 56 slajdów (pierwsza w Canvie:)). A w niej:

Słownictwo z obrazkami

Fakty związane z tym dniem

Filmik

Connotations – zapowiedź nowego materiału (który jest już dostępny tutaj:) ale będzie o nim więcej:)

What’s missing – zadanie na speaking

Name 3 – również zadanie na speaking

Oraz szukanie koniczynki – zamiast hamsterka;)

Moim skromnym zdaniem jest to najładniejsza jak do tej pory prezentacja ale to wiąże się z różnorodnością zadań ale też moimi umiejętnościami (a raczej możliwościami canvy:)

Zadania myślę nadają się od 4 klasy szkoły podstawowej do liceum oraz pracy z dorosłymi.

Mam nadzieję, że materiał się Wam przyda:)

Prezentacja online jest tutaj

a pdf jest tutaj

Zachęcam Cię do zapisania się do newslettera tutaj, za zapisanie się do newslettera otrzymasz darmowe materiały E8 stacje – powtórka przed egzaminem.

Enjoy