Opublikowano 2 komentarze

Advent calendars 4-8

Robi się zimno i biało i to znaczy, że zaraz 1 grudnia. A jak pierwszy grudnia to kalendarze adwentowe będą się pojawiać czy to w klasach czy w domach:)

W trakcie drugiej pandemii, kiedy w grudniu byliśmy w szkołach zrobiłam pierwsze kalendarze adwentowe dla moich uczniów.

W tym roku będę kontynuować zabawę.

Jak można wykorzystać te kalendarze? Można wysłać je uczniom (albo skorzystać z kanałów do kontaktu jak Teamsy czy inne classroomy) i uczniowie w domu sami codziennie robią jedno zadanko.

Albo od tego kalendarza zaczynać lekcje w grudniu. Na początku lekcji robicie zadanie z 1 grudnia i tak dalej. Podejrzewam, że nie macie codziennie lekcji w klasach (co więcej w weekendy też:)) to możecie np. zrobić zadanie do przodu lub do tyłu, jak wolicie;)

Ja przygotowałam i updatowałam kalendarze właśnie z pandemii ale ulepszone zostały troszkę w canvie:)

W innym systemie jest kalendarz dla klasy 8 (taki sam jak był w zeszłym roku) – kalendarz dla klasy 8 to zadania pod egzamin i można go robić na lekcji z uczniami i zdania piszemy do zeszytu. Klasa 8 może również robić zadania dodatkowo – takie bardziej zabawowe z zestawu do 7 klasy:) Kalendarz 8 klasy można pobrać również i codziennie wywieszać nowy dzień z zadaniami jako gazetkę.

Pdf z kalendarzami jest tutaj. Po pobraniu pdf trzeba kliknąć w pierniczki – tam jest kalendarz dla klasy 4, w prezentach schowany jest kalendarz dla klasy 5, w Candy cane chowa się kalendarz dla klasy 6, w skarpecie z Candy cane – klasa 7 a w śnieżkach schowany został kalendarz dla klasy 8.

Pamiętajcie, że w sklepie są najnowsze stacje metodyczne na zajęcia Christmasowe dla uczniów w klasach 3-5 oraz 6-8 oraz prezentacja na lekcje dla uczniów na poziomie A1+ i w górę. Możecie też pobawić się w quiz Christmasowy z uczniami.

Enjoy

Opublikowano Dodaj komentarz

Christmas – stacje metodyczne

Data premiery została przeniesiona ze względu na Black Friday, Black Week i inny Cyber Monday:) Wstępnie plan był na 28.11.2022 ale że jest okazja abyście kupili te materiały z 30% zniżką to za namową znajomych z krainy zimy tej jesieni:) To wrzucam.

Wymyśliłam sobie stacje na Easter a na Christmas nie było. Więc już są:)

W tym Bożonarodzeniowym materiale znajdziesz dwa zestawy stacji metodycznych dla klas 3-5 oraz 6-8. W każdym zestawie jest 8 stacji z hasłami, które zaangażują Twoich uczniów do zabawy i nauki. (no w sumie 9:))

Co fajniejsze – w tej zabawie nie ma kolejności, stacje pozwalają na zaangażowanie dużej liczby uczniów bo można je robić kiedy uczniowie pracują indywidualnie lub w parach a nawet w trójkach. A zadań jest 8 więc można przeprowadzić to w klasie nawet (!) 24 osobowej.

I jak pracujemy? W sensie uczniowie pracują:)

Uczniowie wykonują zadania, zdobywają po hasła za wykonane zdanie (poprawne wykonanie zadanie da im hasło:)) i te 8 haseł posłuży im do wykonania ostatniego zadania – a mianowicie odpowiedzenia na pytania związanymi z Christmas. (w starszych klasach uczniowie mogą sami zadać pytania o hasła z wykonanych zadań:))

Zanim uczniowie zaczną grać włożę im karteczki z cyferkami od 1 do 8 do jajek po kinderkach (wiecie, że mam ich mnóstwo i lubię robić różne rzeczy z nimi:)) a te jajeczka owinę w ładne Christmasowe papierki (coś a’la cracker:))

Uczniowie za wykonane zadanie mogą dostać nagrodę – czekoladowe jajeczko, Mikołaja lub jakiś inny pomysł (wolna lekcja, 5 z aktywności czy brak zadania domowego).

Jakie zadania spotkają Twoich uczniów? W zestawie 6-8 znajdziecie:

  1. Sudoku

2. Xmas jokes

3. Connotations

4. Headings

5. Picture reading

6. Grammar time

7. Useful English

8. Let’s sing a song

Zadania są posegregowane kolorami. Więc jak je pomieszacie z uczniami to nie ma problemu, łatwo je podzielić:)

Bonusowe zadanie nr 9: odpowiedz na pytania, ewentualnie – zadaj pytanie do uzyskanych haseł:)

Jakie zadania spotkają Twoich uczniów? W zestawie 3-5 znajdziecie:

1.Sudoku

2. Find words in a circle

3. Connotations

4. Magic maze

5. Reading

6. Grammar time

7. Useful English

8. Let’s sing a song

Razem stron w obydwu zestawach jest 56 stron.

Serdecznie zapraszam do sklepu.

Pamiętajcie! z hasłem blackweek do 30.11.2022 jest -30%

Enjoy

Opublikowano Dodaj komentarz

Merry Christmas – nowa prezentacja

Merry Christmas

Kolejny raz piszę że kocham Canvę i kocham Boże Narodzenie. (Czasem nie wiem co wolę Easter czy Christmas). Lubię te moje prezentacje tematyczne na różne okazje. Zadania są sprawdzone, dzieciaki je lubią, można wyświetlić w klasie, zrobić notatkę i nie trzeba drukować (ale nie mam nic przeciwko materiałom drukowanym oczywiście, ale taka prezentacja ratuje online lekcje czy nagłe zastępstwa).

Więc i w tej prezentacji znajdziecie:

Name 3 (easy and difficult)

What’s missing?

Fun facts – true or false z wyjaśnieniem

Connotation

Video

Story making (new) – można wykorzystać do ćwiczenia pisania lub mówienia:)

I oczywiście hamsterek

Razem 63 strony

Cena prezentacji 15 zł ale do 30.11.2022 z hasłem blackweek jest -30%

Zapraszam do sklepu

Po zapłacie, na maila przyjdzie pdf z interaktywnym linkiem, wystarczy pobrać pdf, otworzyć i kliknąć w napis Merry Christmas i otworzy się link do google dysk.

Opublikowano 2 komentarze

Thanksgiving Day – nowa prezentacja

W zeszłym roku powstały materiały na Święto Dziękczynienia i jak dzisiaj wracam do tych materiałów to dalej uważam, że są świetne i nadają się dla uczniów w szkole podstawowej.

Jednak mam wielu uczniów, których uczę kolejny już rok i chciałabym zrobić coś nowego. Kocham moje prezentacje w Canvie i wiem, że jest wielu nauczycieli, którzy z nich korzystają.

Dlatego też i w tym roku na Thanksgiving Day przygotowałam prezentację z moimi ulubionymi typami zdań:

What’s missing?

Name 3 – easy & difficult – wymień trzy różne słówka do podanych haseł oraz plusy i minusy do różnych sytuacji.

A video – filmik z pytaniami dla uczniów starszych i bardziej zaawansowanych językowo

Fun facts – ciekawostki o tym święcie oraz pytania do nich

Connotations  – skojarzenia

Where is the hamster? – szukanie chomiczka między słówkami lub obrazkami związanymi z Thanksgiving Day.

Jest to materiał totalnie darmowy i całą prezentacje możecie pobrać tutaj.

Jeśli czytacie ten wpis to znaczy, że Christmas is coming:).

Dlatego też przygotowałam upgradowaną wersję konkursu Bożonarodzeniowego – 10 quizów dla uczniów na zabawę przed świętami. Ten quiz nadaje się dla uczniów od 3 do 8 SP.

Wszystkie osoby, które kupiły ten zestaw wcześniej – wersję upgradowaną dostaną za darmo – na maila podanego przy składaniu zamówienia. A sam konkurs znajdziecie w sklepie. Pamiętajcie, że z kodem blackweek na wszystko w sklepie jest -30% do 30.11.2022.

konkurs dla uczniów

Co więcej jest też NÓWKA PREZENTACJA 63 slajdy, 7 różnych zadań na zajęcia online i offline. Tutaj można poczytać o szczegółach:)

prezentacja dla poziomu A1+ i więcej

Enjoy:)

Opublikowano 2 komentarze

Spooky fun vocab games

Na zaproszenie Agnieszki, Edyty oraz Tiny już drugi raz pojawiam się w grupie na facebooku Klub Anglistów z moimi pomysłami:)

Przed wakacjami dzieliłam się pomysłami na zaangażowanie uczniów w klasie i poza nią a teraz pojawiłam się w związku z tematem Halloween.

Spooky fun vocab games to zestaw 3 szybkich pomysłów na zajęcia z uczniami od 1 do 8 klasy a w sumie i licealistom też się może spodobać:)

Pomysł numer 1 – na zajęcia online

Don’t you dare turn on the torch – jest to prezentacja w genially, gdzie uczniowie machając (poruszając na ekranie/tablicy multimedialnej) latarką znajdują obrazki związane z Halloween. Jeśli znajdą wszystkie i je nazwą mogą iść do następnej strony i również szukają obrazków Halloweenowych.

Pomysł nr 2 – Collect all the Candy

Tutaj też jest prezentacja w genially (adaptowany pomysł z gry collect all…). W tej zabawie uczniowie są podzieleni na dwie drużyny i muszą zebrać wszystkie kolorowe – różowe i niebieskie cukierki poprzez odkrywanie obrazków (trzeba je przesunąć). W zależności od poziomu – uczniowie mówią zdanie lub po prostu nazywają obrazek i nauczyciel przesuwa obrazek wymieniony przez ucznia i sprawdza jakie są cukierki i ile ich jest. Jeśli uczeń znajdzie „trujący/Halloweenowy” cukierek – drużyna przegrywa. Wygrywa ta drużyna, która zbierze różowe i niebieskie cukierki albo jeśli przeciwna drużyna znajdzie TEN cukierek.

Na lekcji na żywo – możemy się bawić w 8 obrazków i poszukiwanie cukierków (małych obrazków cukierków jest 20, ale można wydrukować te stronę dwa razy) i możemy dołożyć po 2/3 cukierki pod kartę obrazkową.

Pomysł nr 3 – Flashcards hidden words

Jest to uniwersalna gra nie tylko na Halloween. W tej grze uczniowie muszą znać słowa i ich poprawny zapis więc zabawa nadaje się tak od 4-5 klasy. Na czym polega? Nauczyciel przygotowuje karty obrazkowe i numerki (w tym zestawie jest 16 kart) oraz napisy ale UWAGA napisy są niepoprawne. Do słówka dopisujemy literkę. ALE te literki muszą mieć cel – czyli ukryte hasło:) Tutaj jest próbka:

I hasło wychodzi: moon.

Możecie mieć więcej literek oczywiście i nie wszystkie słowa muszą być błędnie zapisane.

Co ważne literki muszą być w dobrej kolejności jak są w wyrazie wg obrazków – po to musimy ponumerować te karty obrazkowe.

Karty obrazkowe, tło i karty wyrazowe do pobrania są tutaj.

Pamiętajcie też że dla starszych klas jest prezentacja – głównie na speaking właśnie w temacie Halloween.

Have fun and have wonderful lessons.

Opublikowano Dodaj komentarz

Tenses Speaking Set

Bardzo wiele osób, które kupiły zestaw Speaking Set E8 pisały do mnie, że chciałyby abym stworzyła podobny zestaw, ale na mówienie i czasy gramatyczne.

Tworzenie materiałów to proces twórczy i czasami wena nie przychodzi.

Kto robi swoje materiały ten wie;) Ale jak już ta wena przyjdzie to nie można jej zatrzymać.

Tak więc z potrzeby serduszka (i moich uczniów) i w pracy twórczej powstało 14 zestawów.

14 zestawów w każdym 4 strony daje razem 56 stron.

Do tych zestawów zrobione są prezentacje i w prezentacjach jeden zestaw to (co najmniej) 8 stron.

W każdym zestawie mamy:

  1. przedstawione określniki czasu,
  2. zadanie na true or false,
  3. name 3,
  4. tic-tac-toe,
  5. zdania do uzupełnienia
  6. oraz opis obrazków.

W tym zestawie nie ma suchych zasad gramatycznych – ten zestaw przeznaczony jest do pracy nauczycieli z uczniami w grupach lub na zajęciach indywidualnych,  jednak nauczyciel jest tutaj osobą nadzorującą poprawność zdań, odpowiedzi czy wypowiedzi:) Oczywiście uczniowie też mogą pracować na materiale między sobą:)

Materiał jest dla uczniów na poziomie od A1+ do B2.

Próbka materiałów jest tutaj https://tiny.pl/wrgq6

Jeśli szukacie tylko wiedzy gramatycznej – polecam Wam Grammar Dice Game – tam jest łatwa i prosta zabawa z kostką i wszystkie czasy wyjaśnione.

Gorąco polecam Wam ten materiał.

Grammar fun wchodzi na salony:) i do klas i na zajęcia. Zapraszam do sklepu:)

Do 18.10.2022 jest przedsprzedaż – materiały w pdf zostanie wysłany w środę 19.10.2022.

Trafi bezpośrednio na maila podanego w zamówieniu.

Enjoy

Opublikowano Dodaj komentarz

Spooky Halloween

Stare prezentacje z Halloween mają chyba już dwa lata. Ale odkąd pokochałam Canvę nowe prezentacje powstają właśnie tam. W swojej kolekcji mam już na Święto Patryka, na powrót do szkoły, czy dzień pączka:)

Dostaje bardzo miłe komentarze, że podobają Wam się moje prezentacje czy materiały, które powstają w Canvie. Na lekcjach kulturówkowych bardzo lubię korzystać z prezentacji – nie tylko w szkole, ale też na konwersacjach z uczniami 1:1.

Jaka jest przewaga takich materiałów – prezentacji? Nie trzeba drukować – wystarczy wyświetlić na projektorze czy komputerze i cała klasa korzysta. Uczniowie mogą robić notatki w zeszytach.

Jakie zadania/kategorie znajdziesz w tej prezentacji?

Ta najnowsza – jest dla uczniów od 7 klasy SP (lub mocniejszych w klasie 6).

Gdzie znajdziesz prezentacje? W sklepie:)

Jeśli masz młodszych uczniów – polecam starsze prezentacje.

Prezentacja dla klas 4-8 jest tutaj

dla klas 2-3 SP jest tutaj

Materiał do reading and listening oraz poem wzięty został z książki New Friends 2, Pearson.

Enjoy:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Fast finishers ideas

Nowy rok szkolny się zaczyna a ja co roku obiecuję sobie (i moim uczniom), że przygotuję dla nich materiały. Szczególnie dla tych, którzy zawsze pierwsi kończą zadania, które robi cała grupa:)

W każdej klasie/ grupie znajdą się takie jednostki, które zadają te magiczne pytanie „A co teraz? Ja już skończyłem/ skończyłam:)”

Także w końcu powstał mini ebook – for free do pobrania tutaj a w nim znajdziecie 5 pomysłów wraz z przykładowymi zadaniami do wykorzystania ze swoimi uczniami. Razem 28 stron materiałów.

Zestaw jest darmowy, ale jeśli macie ochotę i wykorzystacie ten materiał w swojej pracy możecie mi postawić kawkę

3 pomysły pochodzą z ebooka 52 ideas, którego możecie dostać w sklepie:)

Enjoy

Agata

Opublikowano 5 komentarzy

Back to school

Stało się, dzisiaj ostatnia niedziela przed początkiem roku szkolnego (28.08.2022)

Nowy rok szkolny zaczynamy przypomnieniem zasad panujących klasie, omówienia ogólnego co będziemy robić na zajęciach, czego wymagamy i co możemy dać w zamian.

A w zamian dajemy atrakcyjne i nowoczesne lekcje 🙂

Ta prezentacja zrobi Wam właśnie taką lekcje;)

45 stron prezentacji a w niej 5 różnych zadań na mówienie:

What’s missing?

Connotations

Top 5 quiz

Name 3 advantages and disadvantages

Where is the hamster?

Razem 45 (i więcej:)) stron materiałów:)

Zestaw jest darmowy, ale jeśli macie ochotę i wykorzystacie ten materiał w swojej pracy możecie mi postawić kawkę

Materiał znajdziecie tutaj w pdf. Pdf jest interaktywny i linki działają jeśli klikniecie:)

A tutaj jest link do prezentacji.

Enjoy

Agata

Opublikowano Dodaj komentarz

E8 September calendar

Pamiętacie Advent Calendar? Albo powtórkę przed egzaminem spring revision?

Moi uczniowie uwielbiają taką powtórkę przed egzaminem.

Dlatego żeby ich rozruszać we wrześniu wpadłam na pomysł September revision.

A potem pójdę już za ciosem.

Przygotowałam 9 powtórek do E8, 20 dni na każdy miesiąc. W każdym dniu 3 zdania: tłumaczenie zdań, part-translate oraz gramatyka. Powtórka wszystkich rozdziałów tematycznych i gramatyki przed egzaminem.

Razem to 180 dni czyli 540 przykładów. Dodatkowo 40 stron ebooka (plus klucz odpowiedzi dla nauczyciela w przejrzystej formie.)

Co więcej ebook jest tak przygotowany, że na każdej stronie jest 5 przykładów czyli uczeń dostaje 1 kartkę na tydzień.

Ponadto do 29.08.2022 będziecie mogli kupić wszystkie kalendarze wraz z ebookiem (oraz kluczem odpowiedzi) dla Waszych uczniów.

Kalendarz możecie powiesić w formie gazetki aby się uczniom utrwalały przykłady a ebooka wydrukować i uczniowie mogą uzupełnić swoją wersję.

29.08.2022 materiały pojawią się na Waszym mailu jeśli kupicie je w prapremierze.

I cena w prapremierze wszystkich materiałów wraz z ebookiem i kluczem odpowiedzi to 40 zł i taka będzie tylko do 04.09.2022.

Od 05.09.2022 cena wskoczy na 49 zł.

Materiał nadaje się do 7,8 klasy szkoły podstawowej oraz 1 klasy liceum.

Jeśli materiał Ci się podobał i będziesz z niego korzystać, będzie mi bardzo miło jeśli…

Materiał możesz pobrać tutaj:

download

Materiał możesz kupić w sklepie.

Tutaj znajdziesz też przykładowe strony ebooka – jeśli chcesz pracować indywidualnie z uczniem a nie w formie kalendarza. Oraz klucz odpowiedzi.

Enjoy.