Opublikowano 3 komentarze

24 gry i zabawy – koło fortuny z ikei

moje skarby w pudełkach

Z tego zestawu jestem bardzo dumna. Pół roku zajęło mi opracowanie 24 pomysłów gier i zabaw. A przyczynkiem było to oto koło z ikei:)

Kocham je. Są sklepy do których nie mogę wchodzić jednym z nich jest właśnie Ikea, pozostałe to Tiger, Biedronka, Lidl i Tedi, Pepco. Można zostawić tam całą wypłatę… zapomniałam o AllieexpressJ:)

Pracując w IDN Wiedza w Katowicach postanowiłam usystematyzować materiały i pomysły, które omawiam na zajęciach. Oczywiście jest tego więcej ale mam koło fortuny z Ikei na 24 numerki.

W tym zestawie mamy 24 gry i pomysły na gry. Poniżej jest list of contents:

Utrwalamy i wprowadzamy materiał dla klas 1-3

Słownictwo:

Body, family, transport, house, pets, days, months, colours, numbers, food,  clothes, toys, fruit, wegetables, school …

Zadania od popularnego domina, I have who has, kategoryzowanie, dokładanie, alphabet game, sudoku, dobble, 5 sekund gorący ziemniak, speedmaster, tic-tac-toe i inne. Wszystko w jednym pliku. Gorąco polecam:)

Jak gram ja – zazwyczaj na kółku lub dodatkowych zajęciach gdzie dzieci jest mniej i mogą grać w parach.  Układam 24 różne zadania dla dzieci, od najprostszego za 1 punkt jeśli po zakręceniu kołem dziecko trafi na nr 1 czyli za zadanie za 1 pkt -> np. name one animal. I tak do 5 – name 5 colours.

I tak do 24. Później są inne – opisz obrazek, ułóż sudoku, odpowiedz na pytania, odkoduj słówko itp. Itd. Mam to spisane na kartce. Wyjaśniam dzieciom zasady.  Na tablicy piszę inicjały dzieci w tabeli i za każdą rundą dopisuje punkty – tyle ile wykręcili na kole fortuny:) Jest to mega motywacyjne bo dzieci chcą najwięcej punktów – czyli najtrudniejsze zadania:)

Żeby nie było chaosu to każda drużyna najpierw losuje pytanie a potem ma 2-3 minuty na zrobienie tego zadania.

Jeśli jakieś zadanie jest za trudne lub dzieci nie wykonają go do końca to zabieram kilka punktów.

Żeby było fajniej to ostatnią rundę np. podwajam lub potrajam punkty.

Macie pytania? Podoba Wam się? Piszcie:) Chcielibyście taki zestaw?

Zapraszam do SKLEP

Agata

3 komentarze do “24 gry i zabawy – koło fortuny z ikei

  1. I do agree with all the ideas you’ve introduced to your post. They are very convincing and will definitely work. Nonetheless, the posts are too quick for starters. Could you please extend them a little from next time? Thank you for the post.|

  2. […] pdf (do wyboru – zestaw dla klas 1-4 -> link do materiałów jest tutaj Wartość tego zestawu to 50 […]

  3. […] nadzieję, że znacie już mój wielki zestaw gier i zabaw dla klas 1-4 (wpis jest tutaj:)) ale należy też coś zrobić dla klas […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *