Opublikowano Dodaj komentarz

Tenses change race

Tak imieninowo (dzisiaj 05.02.2023 imieniny św. Agaty:)) dzisiaj chciałabym się podzielić z wami materiałami do ćwiczenia gramatyki.

Jest to zaktualizowany i poprawiony zestaw tenses race – zabawy klasowej która pomaga uczniom w nauce konstrukcji w danych czasach. Czytanie na głos ma ogromny wpływ na umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu. Można zrobić 100 ćwiczeń na kartach pracy ale uczniowie muszą się osłuchać z konstrukcjami.

W tym zestawie znajdziesz 76 strony materiałów, ponad 300 przykładów w dwóch wersjach. Tej poprawnej gramatycznie – jako przykład oraz wersja z lukami.

Taka forma nauki czasów myślę jest przyjemna i atrakcyjna dla uczniów i kursantów.

Te materiały są przeznaczone są dla uczniów w szkole podstawowej od 4 do 7 / 8 klasy.

W tym zestawie ćwiczymy czasy, mówienie i słuchanie.

W zestawie znajdziemy 5 popularnych czasów:

 • Present simple
 • Present continuous
 • Past simple
 • Present perfect
 • Future simple
 • czasowniki modalne/useful English

Zabawa działa jak gra I have who has. Rozdajemy uczniom karty, uczeń z gwiazdką czyta zdanie na dole i następny uczeń musi znaleźć na swojej karcie podobne zdanie ale w innym czasie gramatycznym. Nowe zdanie jest na górze karty. Następnie czyta swoje zdanie na dole karty i następne dziecko odpowiada. Itp. Itd…

I tak zestaw zamienia czasy:

Present simple -> present continuous

Present simple -> Past simple

Present simple -> Future simple

Present simple -> Present perfect.

Czasowniki modalne/ useful English

W każdym zestawie są dwa komplety kart. Jeden z gotowymi zdaniami, jeden z lukami do stworzenia własnych zdań.

Z kart można ułożyć domino – na dywanie lub na stole z dziećmi.

Ja polecam zacząć od kart, które mają już zdania ułożone i poćwiczyć te karty  a następnie przejść do kart z lukami (gaps).

Dajcie proszę znać, jak podobają się Wam te karty i materiały.

Zapraszam do sklepu:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Pierwsze zajęcia po feriach

Ferie, ferie i po feriach.
W tym roku trochę inaczej spędziłam ferie ponieważ spontanicznie trafiłam na półkolonie z moimi ulubionymi piłkarzami z Espanoli i ich cudownymi trenerkami Viki i Olą.
Potem 4 intensywne dni na Sycylii i oczywiście – przeziębienie. No bo jak ticzer ma wolne to wtedy najlepiej się choruje.
Ale do brzegu.
Koniec ferii to cudowny czas na brain warm up dla naszych uczniów.
Ja przygotowałam zestawienie 5 łatwych zabaw na dobry początek. 5 zabaw które można zaproponować tym młodszym i starszym uczniom.

Zabawa numer 1 – snake game.
Dzielimy uczniów na 2 grupy. Każda grupa potrzebuje 1 kartkę może być A4 lub A5 i coś do pisania. Uczniowie siedzą w rzędzie lub w kole. Na tablicy nauczyciel zapisuje słowo np CAT i zadaniem uczniów jest napisać po kolei słowo które zaczyna się na ostatnia literę poprzedniego słowa. Np. Cat – tired – door – rabbit. Co ważne każdy uczeń w grupie musi napisać słowo, kartkę sobie podają. Na zabawę maja np 7 minut potem nauczyciel zbiera i sprawdza słowa – te bezbłędnie napisane liczą się za 2 punkty a słówko z literówka 1 punkt (lub zero jak jest bardzo blednie napisane). Następnie liczymy punkty.

Zabawa numer 2 – Dice writing game
Do tej gry potrzebujemy kostkę do gry, mogą się przydać karty obrazkowe (jakiekolwiek – uniwersalne). Na tablicy wieszamy 6 obrazków (albo układamy na podłodze) i oznaczamy który obrazek to 1/2/3/4/5/6. Następnie uczeń rzuca kostka i musi napisać słówko które wylosował. Uczniowie mogą bawić się indywidualnie lub w grupach lub parach i otrzymują punkty jeśli zapis słowa jest poprawny.
Możecie również skorzystać z moich planszy i pomysłów na te grę tutaj.

Zabawa numer 3 – Alphabet game (New)
Szybka wersja gry Państwa-miasta ale ustnie:)
Idealnie by było jeśli uda nam się stworzyć grupy 6 osobowe. Każdą osoba z grupy dostaje karteczkę z kategoria (albo kraj, jedzenie, zwierzątko, hobby, miejsce w kraju albo przymiotnik) i zadaniem tej osoby jest powiedzenie słówka z kategorii na daną literkę. Skąd literka? Najbardziej fair jest kiedy nauczyciel mówi w głowie alfabet a uczeń mówi stop. I wtedy nauczyciel podaje literkę. Możemy tez napisać literki na małych karteczkach i losujemy. Ważne, 1 literka jest dla 1 grupy. Pozostałe mogą się bawić i na przykład pisać swoje odpowiedzi/pomysły i jak się nie uda danej grupie powiedzieć słowa to inne grupy mogą spróbować zdobyć punkt. 1 słowo jeden punkt. Kategorie możemy mieć różne – mogą być Walentynki, past simple, Christmas. Jeśli macie mniejsza grupę to podzielcie mniej więcej po równo i jedna osoba będzie miała do powiedzenia dwie lub 3 kategorie:) da radę:) Plansze znajdziecie tutaj.

Zabawa numer 4 – reakcje językowe lub Questions race.
Wybieramy który zestaw z 3 które są dostępne nam akurat pasuje. Zestawy są dla klas 3-5, 6-7 oraz reakcje językowe do E8. Zasada jest prosta. Pierwsze dziecko zaczyna czytać kartę od góry (karta z gwiazdką – np. My dream job is youtuber) a potem czyta pytanie poniżej – What’s your name? I następne dziecko, które ma kartę z odpowiedzią na te pytanie mówi/czyta My name is… i tak dalej i tak dalej. Zestaw questions race dla młodszych jest tutaj, starszych tutaj a reakcje do E8 – tutaj.

Zabawa numer 5 – Where is the hamster
To jest chyba zabawa, której nie trzeba przedstawiać 🙂 Te osoby które się pojawiają na moim FB czy tu na stronie znają ja bardzo dobrze;)
Zadaniem uczniów jest znalezienie chomiczka. Jest zestaw easy – tutaj oraz wiele plansz tutaj. Postanowiłam tez zrobić nowe i je znajdziecie tutaj:)

Miłego powrotu do szkoły po feriach. Damy radę:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Valentine’s Day – colour coding

Walentynki to nie jest ulubione święto Polaków, ja dużo bardziej lubię Dzień Pączka, znany bliżej jako Tłusty Czwartek:) Ale w tym roku tak się zdarzyło, że na Walentynki jestem w szkole, w pracy bo ferie mam w pierwszym terminie… także ten powrót trzeba sobie uprzyjemnić:)

I tak oto powstał Walentynkowo-umilacz:)

W którym znajdziesz:
13 stron z materiałami do przeprowadzenia lekcji o tematyce Valentine’s Day podzielone na kategorie 0-2, 3-5 oraz 6-8 (raz 102 pytania),
teacher’s notes oraz
3 rodzaje tła,
dwie plansze puste do pokolorowania przez uczniów (można wydrukować dwie strony na 1 oraz karty z hasłem obrazkowym) oraz
3 plansze z hasłami

Materiał drukujemy, laminujemy i rozdajemy uczniom.
Pytania są związane z gramatyka, Walentynkami oraz Useful English.

Gorąco polecam materiał aby odczarować Walentynki jako temat lekcji:)

Materiał znajdziesz w sklepie;)

Tutaj też zostawiam prezentację, żeby się nie zgubiła:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Reakcje językowe race – part 1

Useful English, reakcje językowe – jedno z ważniejszych zadań dla mnie, ponieważ zależy mi aby moi uczniowie umieli odnaleźć się w każdej sytuacji.
To do dzisiaj Wam proponuję to inna forma reakcji językowych bingo, trochę mniejszy chaos w klasie;)

W zestawie, w części pierwszej jest 12 stron materiałów (ponad 40 zdań), jedna strona tła oraz instrukcja jak grać – a jak grać?
Zestaw w pdf drukujemy i laminujemy i wycinamy.
Rozdajemy uczniom karty.
Uczniowie układają karty przed sobą na ławce i osoba która ma gwiazdkę i napis Let’s start – zaczyna i czyta na głos – Let’s start. We have no milk in the fridge… i następna osoba szuka w swoich kartach reakcji na to zdanie a później czyta swoje zdanie z dołu kartki i następna osoba szuka reakcji i tak do końca do zdania good job:)

Dzisiaj wrzucam part 1 – po feriach wrzucę part 2:)
Ten zestaw to tak naprawdę jeden z w sumie 4 zestawów gry na zasadzie I have who has – ale na useful English właśnie. Pod inną nazwą znajdziecie na blogu – Questions race 1&2 dla młodszych i starszych uczniów tutaj.

Jak jeszcze wykorzystać karty? Jako baza do konwersacji – mamy jakąś sytuację i po zakończonej grze – każdy uczeń musi wymyślić swoją reakcje do danej sytuacji (sytuacje są zawsze na dole karty – i pierwszy problem to „We have no milk in the fridge” i tak uczniowie muszą wymyślić inną reakcję niż podana w zestawie;)

Zestaw jest darmowy, ale jeśli macie ochotę i wykorzystacie ten materiał w swojej pracy możecie mi postawić kawkę

A materiał możecie pobrać tutaj.

Pamiętajcie, że w sklepie jest dostępny zestaw I have who has ze słownictwem pod egzamin ze wszystkich rozdziałów:) A tutaj możecie pobrać darmowe dwa rozdziały na human&house.

Enjoy

Agata

Opublikowano Dodaj komentarz

Newsletter – update

Nowy rok, nowa ja (just kidding).
Ale drobne zmiany muszą być i chciałabym zacząć od zmian na lepsze.
Pierwszą rzeczą o której pomyślałam to newsletter. Nie powiem, jest całkiem spora liczba osób zapisana i w podziękowaniu za zapis – od razu już teraz otrzymujecie materiały-stacje do powtórki przed E8. Od czasu do czasu, w tej chwili, przychodzi mail z informacją o nowych materiałach czy jakiś kod promocyjny.
Ale od 15 stycznia nastąpi mała zmiana – w dalszym ciągu za zapis otrzymacie materiały do E8, ale raz w miesiącu właśnie 15 każdego miesiąca poleci do Was prezent, który nie będzie publikowany nigdzie indziej na stronie, FB czy IG. Taki prezent bonus dla Was ode mnie, za to że otwieracie skrzynkę i czytacie moje wiadomości, czy to na blogu, czy na fb lub insta:)

Dlaczego 15 każdego miesiąca? Ponieważ pierwszy wpis na Tie na tej stronie pojawił się 15 stycznia 2019 (to już 4 lata:O) Szok. A mi pisanie i tworzenie nowych materiałów sprawia ciągle mnóstwo frajdy.
Nie wiem czy ktoś pamięta pierwszy wpis – jakie to były materiały? Ja sprawdziłam:) 15 stycznia wszystkie osoby zapisane na newsletter dostaną nową wersję na maila.
Na newsletter można zapisać się tutaj:)

Enjoy!
Agata

Opublikowano Dodaj komentarz

New Year 2023 is coming

2023 zbliża się wielkimi krokami, dlatego aby wkroczyć w ten Nowy Rok ze spokojem i radością a nie planowaniem pierwszych zajęć już w poniedziałek wrzucam gotową prezentację:)

A w niej:

What’s missing?

Name 3 (easy & difficult)

About you

true/false & fun facts & quiz

Two videos.

Prezentacja jest darmowa i można pobrać ją tutaj

Pamiętajcie, że do 01.01.2023 z hasłem newyear jest -20% na wszystko w sklepie

A w sklepie czekają na Was 2 nowości

Dice writing game – uniwersalne plansze do gry z uczniami na każdym poziomie.

oraz

E8 I have who has – 14 rozdziałów powtórki na słownictwo przed egzaminem.

Enjoy.

Opublikowano Dodaj komentarz

E8 I have who has

Moi Uczniowie kochają zabawę I have who has (nie tylko Ci młodsi ale też starsi:))

W swojej kolekcji mam już 11 zestawów dla młodszych uczniów więc tym razem postanowiłam zrobić coś dla starszych:)

I tak oto powstało 15 zestawów gry I have who has + 4 dodatkowe zabawy jak ja wykorzystuje te karty, aby nie były jednorazowego użytku:)

W zestawie jest 225 stron, w każdym rozdziale jest 50 słów oraz dodatkowy rozdział – tak zwany mix.

Tutaj możecie pobrać próbkę materiałów – rozdziały human & house.

Każdy rozdział to inny kolor – również tła żeby łatwiej było podzielić karty jeśli się pomiesza w druku lub w zabawie:)

Cały zestaw 15 rozdziałów można kupić w sklepie – cena wyjściową to 19 zł jednak do 1.01.2023 z hasłem newyear jest -20% na wszystko w sklepie.

Mam nadzieję, że materiały Wam się przydadzą:)

Enjoy:)

Opublikowano Dodaj komentarz

Stacje Bożonarodzeniowe dla najmłodszych

Pamiętacie stacje metodyczne dla klas 0-3, które moje chłopaki wymyśliły, żeby zrobić dla młodszych klas w szkole na wiosnę? W tym roku zaplanowaliśmy zajęcia zimowe dla dzieciaków z okolicznych przedszkoli. Jednym z atrakcji to sala zabaw Bożonarodzeniowych:). Oczywiście zaangażuje w to jakieś starsze klasy do pomocy:) ale zajęcia same się nie przygotują. Więc podobnie jak na wiosnę i Wielkanoc zaplanowałam kilka zadań dla najmłodszych. Zadania będą podzielone na stacje, żeby maluszki w parach lub trójkach mogli wykonywać zadania.

Wszystkie karty laminuję zanim dam dzieciakom, oprócz tych, gdzie trzeba kolorować:) Na zalaminowanych kartkach mogą pisać ścieralnym mazakiem i potem można przemyć kartkę zalaminowaną (ja polecam chusteczki mokre – myjące, te nawilżane;))

Zadania to:

 1. Shadow matching
 2. Sudoku
 3. Roll the dice lub packi
 4. Christmas maze
 5. Colour the picture
 6. The same – dzieciaki muszą wskazać takie same obrazki w linii.
 7. How many – policz ile.
 8. Zadanie ruchowe – piosenkę można pokazywać, zaśpiewać lub zatańczyć
 9. Puzzle

Materiały znajdziecie tutaj – za darmo:) Jest też notatka dla teacherów jak się obchodzić z materiałem:)

Zestaw jest darmowy, ale jeśli macie ochotę i wykorzystacie ten materiał w swojej pracy możecie mi postawić kawkę:)

Tutaj też zostawiam Wam link do pozostałych moich wszystkich materiałów Christmasowych w genially.

Jeśli podobają Ci się te stacje to w sklepie mam też stacje dla starszych uczniów od 3 do 8 klasy:)

Have fun

Agata

Opublikowano 4 komentarze

Advent calendars 4-8

Robi się zimno i biało i to znaczy, że zaraz 1 grudnia. A jak pierwszy grudnia to kalendarze adwentowe będą się pojawiać czy to w klasach czy w domach:)

W trakcie drugiej pandemii, kiedy w grudniu byliśmy w szkołach zrobiłam pierwsze kalendarze adwentowe dla moich uczniów.

W tym roku będę kontynuować zabawę.

Jak można wykorzystać te kalendarze? Można wysłać je uczniom (albo skorzystać z kanałów do kontaktu jak Teamsy czy inne classroomy) i uczniowie w domu sami codziennie robią jedno zadanko.

Albo od tego kalendarza zaczynać lekcje w grudniu. Na początku lekcji robicie zadanie z 1 grudnia i tak dalej. Podejrzewam, że nie macie codziennie lekcji w klasach (co więcej w weekendy też:)) to możecie np. zrobić zadanie do przodu lub do tyłu, jak wolicie;)

Ja przygotowałam i updatowałam kalendarze właśnie z pandemii ale ulepszone zostały troszkę w canvie:)

W innym systemie jest kalendarz dla klasy 8 (taki sam jak był w zeszłym roku) – kalendarz dla klasy 8 to zadania pod egzamin i można go robić na lekcji z uczniami i zdania piszemy do zeszytu. Klasa 8 może również robić zadania dodatkowo – takie bardziej zabawowe z zestawu do 7 klasy:) Kalendarz 8 klasy można pobrać również i codziennie wywieszać nowy dzień z zadaniami jako gazetkę.

Pdf z kalendarzami jest tutaj. Po pobraniu pdf trzeba kliknąć w pierniczki – tam jest kalendarz dla klasy 4, w prezentach schowany jest kalendarz dla klasy 5, w Candy cane chowa się kalendarz dla klasy 6, w skarpecie z Candy cane – klasa 7 a w śnieżkach schowany został kalendarz dla klasy 8.

Pamiętajcie, że w sklepie są najnowsze stacje metodyczne na zajęcia Christmasowe dla uczniów w klasach 3-5 oraz 6-8 oraz prezentacja na lekcje dla uczniów na poziomie A1+ i w górę. Możecie też pobawić się w quiz Christmasowy z uczniami.

Enjoy

Opublikowano Dodaj komentarz

Christmas – stacje metodyczne

Data premiery została przeniesiona ze względu na Black Friday, Black Week i inny Cyber Monday:) Wstępnie plan był na 28.11.2022 ale że jest okazja abyście kupili te materiały z 30% zniżką to za namową znajomych z krainy zimy tej jesieni:) To wrzucam.

Wymyśliłam sobie stacje na Easter a na Christmas nie było. Więc już są:)

W tym Bożonarodzeniowym materiale znajdziesz dwa zestawy stacji metodycznych dla klas 3-5 oraz 6-8. W każdym zestawie jest 8 stacji z hasłami, które zaangażują Twoich uczniów do zabawy i nauki. (no w sumie 9:))

Co fajniejsze – w tej zabawie nie ma kolejności, stacje pozwalają na zaangażowanie dużej liczby uczniów bo można je robić kiedy uczniowie pracują indywidualnie lub w parach a nawet w trójkach. A zadań jest 8 więc można przeprowadzić to w klasie nawet (!) 24 osobowej.

I jak pracujemy? W sensie uczniowie pracują:)

Uczniowie wykonują zadania, zdobywają po hasła za wykonane zdanie (poprawne wykonanie zadanie da im hasło:)) i te 8 haseł posłuży im do wykonania ostatniego zadania – a mianowicie odpowiedzenia na pytania związanymi z Christmas. (w starszych klasach uczniowie mogą sami zadać pytania o hasła z wykonanych zadań:))

Zanim uczniowie zaczną grać włożę im karteczki z cyferkami od 1 do 8 do jajek po kinderkach (wiecie, że mam ich mnóstwo i lubię robić różne rzeczy z nimi:)) a te jajeczka owinę w ładne Christmasowe papierki (coś a’la cracker:))

Uczniowie za wykonane zadanie mogą dostać nagrodę – czekoladowe jajeczko, Mikołaja lub jakiś inny pomysł (wolna lekcja, 5 z aktywności czy brak zadania domowego).

Jakie zadania spotkają Twoich uczniów? W zestawie 6-8 znajdziecie:

 1. Sudoku

2. Xmas jokes

3. Connotations

4. Headings

5. Picture reading

6. Grammar time

7. Useful English

8. Let’s sing a song

Zadania są posegregowane kolorami. Więc jak je pomieszacie z uczniami to nie ma problemu, łatwo je podzielić:)

Bonusowe zadanie nr 9: odpowiedz na pytania, ewentualnie – zadaj pytanie do uzyskanych haseł:)

Jakie zadania spotkają Twoich uczniów? W zestawie 3-5 znajdziecie:

1.Sudoku

2. Find words in a circle

3. Connotations

4. Magic maze

5. Reading

6. Grammar time

7. Useful English

8. Let’s sing a song

Razem stron w obydwu zestawach jest 56 stron.

Serdecznie zapraszam do sklepu.

Pamiętajcie! z hasłem blackweek do 30.11.2022 jest -30%

Enjoy